Matki na granicę. Pilnie potrzebne wsparcie


Pilnie potrzebujemy wsparcia. Mamy możliwość wspólnie pomóc wszystkim migrantom i uchodźcom z jednego z zamkniętych ośrodków ds. cudzoziemców. Dajmy im choć odrobinę radości! – apelują „Matki na granicę”, inicjatywa aktywistów ponad podziałami

We Wrocławiu, od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca, w Infopunkcie Barbara przy ul. Świdnickiej 8B (godz. 12 do 17), zbierać będą:

– środki do prania: proszki/ płyny do prania/ płyny do płukania/ w tym proszki dla dzieci,
– środki higieny osobistej: mydła/ żele do mycia/ szampony do włosów/ szampony na wszy/ dezodoranty/ patyczki do uszu/ balsamy do ciała/ kremy do ciała/ pomadki ochronne/ sudokrem/ pasty do zębów/ szczoteczki do zębów,
– nową bieliznę dla kobiet i mężczyzn,
– dresy dla kobiet i mężczyzn,
– bieliznę dla dzieci,
– słodycze fabrycznie pakowane.

– Jeśli jesteś spoza Wrocławia, bądź nie masz jak nam dostarczyć darów rzeczowych, wspomóż naszą zrzutkę, z której będziemy kupować nową bieliznę, której nie uda się nam zebrać – piszą aktywiści/aktywistki na Facebooku (link do zrzutki TUTAJ). – Razem damy radę. Dobro jest zaraźliwe – podkreślają.

W razie pytań, proszą o kontakt mailowy: matkinagranice@agata-tuszynska

W inicjatywę „Matki na granicę” zangażowane są m.in. takie organizacje jak Ogólnopolski Strajk Kobiet, Obywatele RP, Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, koalicja Wrocław Wita Uchodźców czy fundacja Feminoteka.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »