Nie bójcie się działać, nie bójcie się reagować na to, co się dzieje

Często myślimy, że jako pojedynczy obywatele nie jesteśmy w stanie nic zmienić. Mówi się nam, że samemu świata się nie zmieni, ale to nie jest prawda. Jako Atlas Nienawiści pokazaliśmy, że każda akcja ma znaczenie i przełożenie na naszą rzeczywistość – mówi Kamil Maczuga

Polskie samorządy przyjęły ponad 50 uchwał „przeciwko ideologii LGBT”. Jest też kilka aktów, które są również dyskryminujące, ale nie są uchwałą w tej formie. Ponad 30 jednostek samorządu terytorialnego przyjęło tzw. samorządową kartę praw rodziny. Większość uchwał samorządy przyjęły w 2019 roku, od wiosny 2020 zaczęły dość konsekwentnie takie uchwały albo zdejmować z porządku obrad albo odrzucać.

Dlaczego tak się stało, jak powstał Atlas Nienawiści, z kim współpracuje, co osiągnął – Magdalena Pecul – Kudelska rozmawia z Kamilem Maczugą z Atlasu Nienawiści. To kolejny odcinek rozmów w cyklu „Gadać, czy raczej słuchać”.

***

  • Atlas Nienawiści stworzyły cztery osoby. To mapa, która pokazuje wszystkie jednostki samorządu terytorialnego, które przyjęły dyskryminujące akty, deklaracje i stanowiska, głównie społeczność LGBT.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »