Nie udawaj, że nie widzisz, kiedy dzieje się zło

Nie udawajcie, że nie widzicie. Na naszych oczach nie mogą umierać ludzie – mówi Wanda Traczyk-Stawska, ps. „Pączek”. Jej przesłanie opublikowane zostało na YouTube przez stowarzyszenie Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi

– Nie jestem politykiem, nie znam się na tym, ale wiem jako człowiek, który walczył w Powstaniu Warszawskim, że nie wolno zostawić bez pomocy ludzi, którzy są zagrożeni – podkreśla pani Wanda.

Wanda Traczyk-Stawska, ps. „Pączek” była harcerką Szarych Szeregów, w Powstaniu Warszawskim była łączniczką i strzelcem. Po wojnie ukończyła studia psychologiczne i przez 24 lata była nauczycielką w szkole dla dzieci niepełnosprawnych. Jest przewodniczącą Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy, z której inicjatywy powstała m.in. Izba Pamięci dokumentująca Rzeź Woli i powstańcze losy cywilnej ludności Warszawy.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »