Nie ustają pobicia uchodźców na pograniczu polsko-białoruskim

fot. Facebook/Grupa Granica

W lasach przy granicy z Białorusią cały czas przebywają ludzie potrzebujący pomocy humanitarnej i medycznej. Wciąż informują o przemocy, jakiej doświadczają ze strony polskich i białoruskich służb! – pisze Grupa Granica na Facebooku

Na zdjęciach widoczne są plecy ze śladami pobicia gumową pałką służbową. Mężczyzna twierdzi, że został pobity przez funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej.

Grupa Granica: – Dostajemy informacje o wielu podobnych sytuacjach, a także o kradzieży i niszczeniu mienia (w tym telefonów) osób uchodźczych. Osoby doświadczające przemocy często wypychane są z powrotem do Białorusi, gdzie grozi im dodatkowe niebezpieczeństwo ze strony białoruskich pograniczników.

Grupa Granica wskazuje, że wciąż kontynuowana jest antyludzka i niehumanitarna polityka rządzących i podległych im służb. – Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, na pograniczu przybywać będzie osób poważnie rannych, straumatyzowanych, a także kolejnych ofiar śmiertelnych kryzysu humanitarnego – podkreślają aktywiści.

*

Grupa Granica to nieformalna inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesie pomoc humanitarną, prawną i medyczną, monitoruje przestrzeganie praw człowieka.

Grupę Granica wesprzeć można przez:

– zakup pakietu potrzebnego do interwencji humanitarnych (np. pakiet medyczny, pakiet z jedzeniem, zgrzewka wody) w Sklepie bez Granic: https://sklepbezgranic.pl/

–   wpłatę na konto Stowarzyszenia Egala, z dopiskiem „Grupa Granica”:

Nr konta w BNP: 38 1600 1462 1804 9119 3000 0001

Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL38 1600 1462 1804 9119 3000 0001
SWIFT/BIC/ABA: PPABPLPKXXX

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »