Obywatele RP: Instytucji wyborów trzeba bronić

W poniedziałek 1 czerwca Senat będzie obradował nad ustawą zmieniającą kodeks wyborczy. Obywatele RP wręczą senatorom apel o dołożenie wszelkich starań, by wybory prezydenta RP pozostały „prawdziwymi wyborami, nie ‘jakimś’ głosowaniem, w ‘jakimś’ terminie przeprowadzonym w sytuacji wielu ograniczeń swobód obywatelskich”

Przed parlamentem przy ul. Wiejskiej planują konferencję prasową oraz pikietę, podczas której będą wzywać do obrony legalności wyborów.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe wybory: czerń i biel


W apelu do parlamentarzystów Obywatele RP piszą m.in.: „Instytucji wyborów trzeba bronić, a nie gonić za doraźnymi — i raczej iluzorycznymi — korzyściami politycznymi. Jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie prawdziwych wyborów w konstytucyjnie określonym terminie po wygaśnięciu mandatu obecnie pełniącego tę funkcję prezydenta, jego rezygnacji lub wprowadzeniu formalnie stanu klęski żywiołowej — który i tak faktycznie obowiązuje”.

Obywatele RP wzywają wszystkich dotychczasowych kandydatów do rezygnacji z kandydowania w celu zapewnienia równości przyszłych wyborów.

Wszystkich prodemokratycznych kandydatów wzywają do rozpoczęcia natychmiast demokratycznej procedury wyłonienia jednego, wspólnego kandydata.

Wszystkich współobywateli, którym na sercu leży demokratyczna przyszłość Polski, wzywają do poparcia apelu.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »