Obywatele RP składają doniesienie na postępowanie policji 11 listopada [WIDEO]

Warszawa, 11 listopada 2021, fot. Katarzyna Pierzchała

Obywatele RP złożyli w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście zawiadomienie o popełnieniu przestępstw, które miały miejsce 11 listopada 2021 r. w okolicach Ronda Dmowskiego w Warszawie

Przestępstwa wiązały się z policyjną pacyfikacją zgłoszonego, zarejestrowanego i nie rozwiązanego zgromadzenia publicznego, którego organizatorką i przewodniczącą była Agnieszka Markowska – poinformował w poniedziałek 15 listopada na konferencji prasowej adwokat Radosław Baszuk.

Mec. Radosław Baszuk: – Zawiadomienie, które złożyliśmy, dotyczy trzech przestępstw: niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji, polegającego na braku zabezpieczenia i ochrony zgromadzenia, które doprowadziły do tego, iż grupa zamaskowanych mężczyzn, w kamizelkach z napisem „Straż Marszu Niepodległości” doprowadziła do sytuacji, w której jedna z naszych koleżanek, pani Kinga Kamińska, doznała złamania ręki i dzisiaj będzie operowana.

Drugie z przestępstw, które zgłaszają Obywatele RP, dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, polegającego na użyciu przemocy w celu „rozproszenia” pokojowego zgromadzenia, które odbywało się w zgodzie z prawem, a mimo to Obywatele RP zostali wywleczeni z tego zgromadzenia.

Trzecią kwestię zgłoszoną prokuraturze jest kwestia złamania ręki Kindze Kamińskiej.


fot. Katarzyna Pierzchała

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »