Obywatelskie Zamknięcie ex-Trybunału Konstytucyjnego [wideo]

W poniedziałek 30 sierpnia 2021 grupa aktywistów dokonała Obywatelskiego Zamknięcia ex-Trybunału Konstytucyjnego. Na drzwiach ex-Trybunału przybito wyrok wydany nań przez instytucje europejskie i SSP Iustitia, stwierdzający jego nieistnienie

Bramę wjazdową ex-Trybunału zamknięto łańcuchem, a zhańbioną przez jego bezprawne działania emblematykę państwową w postaci godła RP i tablicy informacyjnej „Trybunał Konstytucyjny” zastąpiono stosowną imperialną symboliką rosyjską, wskazującą na autorytarny precedens działań podejmowanych obecnie przez exTK w odniesieniu do orzeczeń TSUE i ETPCz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Obywatelskie zamkniecie ex-Trybunału Konstytucyjnego

Aktywiści odczytali w dwóch wersjach językowych (po polsku i angielsku) manifest zawierający wykład logiki, aksjologii i celu podjętego działania, a następnie przekazano jego treść na ręce przebywającej z wizytą w Polsce Very Jourovej – Wiceszefowej Komisji Europejskiej.

Manifest został też przekazany innym przedstawicielom instytucji unijnych.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »