Odmiana

Wiosna się zbliża, odczuwam potrzebę czegoś optymistycznego. Mam żarcik do odczytania, nie mój, z internetu, autor nieznany – mówi Jacek Fedorowicz

Fedorowicz: – Wiele takich żartów kursuje w internecie, autorzy są najczęściej anonimowi. Lubię tę działalność, chociaż są tacy, co uważają, że żartowanie z władzy działa na korzyść władzy, bo to jest taki wentyl bezpieczeństwa. Może do pewnego stopnia jest, ale myślę, że więcej racji miał Wojtek Młynarski, kiedy śpiewał, że trzeba robić swoje i to się będzie odkładało. I kiedyś na pewno zaprocentuje.

Koniec wstępu pięć razy dłuższego niż to, czego ten wstęp dotyczy. Żarcik to przykład prawidłowej odmiany czasowników w języku polskim, na przykładzie czasownika „milczeć”.

Ja milczę
Ty milczysz
On, ona, ono milczy
My milczymy
Wy milczycie
Oni kradną

Do czasu…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »