Komentarz dnia: zatrzymaj się w biegu

Medialne "jedynki" - tematy z nagłówków gazet - znikają w zapomnieniu w ciągu dnia. Nikt nie kontynuuje wątków, nie pamięta o sprawach rozgrzewających emocje jeszcze wczoraj. Nie ma dyskusji, refleksji, szans utrzymania rwących się wątków. Glupiejemy. Po obu stronach polskiej politycznej wojny. Tu przynajmniej możesz się cofnąć. Zatrzymać przez chwilę i przeczytać, o czym nie przeczytasz gdzie indziej.

Kup abonament na demokrację

Jest wart co najmniej tyle, ile abonament Netflixa. Albo karnet na siłownię. Obywatele RP i powołana przez nich redakcja Obywatele.News usiłują tu stworzyć ni mniej ni więcej tylko społeczne medium publiczne. Nie tylko dlatego, że PiS przejął TVP, Polskie Radio i kontynuuje ofensywę. Również dlatego, że świat wariuje i bez tego. Media społecznościowe w rękach prywatnych korporacji kształtują naszą wiedzę, gusta, nawet wartości. Nie tylko polityka, również po prostu cywilizacja potrzebuje zerwać z obłędnym tempem narzuconym przez świat komercji, z interesami korporacji i dziczejącej polityki. Pomóż nam w budowie obywatelskiej telewizji publicznej.
Wesprzyj nas

Komentarz dnia: zatrzymaj się w biegu

On nie winien, ona winna…


On to: parlament – który uchwalił i prezydent – który podpisał stosowną ustawę. Ona – telewizja, która wydała to, co jej ta ustawa dała

Nie wiem, kogo w przyszłości politycy związani z obozem władzy będą obciążać za to, co – jak się obawiam – za chwilę nastąpi. Czy winien będzie według nich ten, kto dał TVP dwa  miliardy, czy może jednak jej obecny prezes: za to, jak te 2 miliardy wydał? Nie mam jednak żadnych wątpliwości, że to ci dwaj będą okrzyknięci ojcem i matką fali nieuchronnych katastrof. Jakich?

Najpierw fala zachorowań i śmierci, spowodowanych i  przez  koronawirusa, i przez z nim związaną  zapaść służby zdrowia, i problemy gospodarcze o jakich dzisiaj nie mamy jeszcze pojęcia.

Dlaczego właśnie oni będą walczyć o miano ojca i matki tej fali katastrof? Dlatego, że przez pięć lat jeden dawał, a drugi wydawał  ogromne pieniądze na propagandę. I udało im się przez pięć lat wytrwałych i konsekwentnych działań w Wiadomościach, Panoramie, Teleexpresie i programach publicystycznych, stworzyć realistyczny świat, którego w rzeczywistości nie ma.

Dowiemy się jednak, że rząd uwierzył, że to, co w TVP,  to i w życiu. 


PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlepiej jest nosić i maskę i przyłbicę


A w TVP koronawirus od dawna w odwrocie. Pieniędzy w budżecie tyle, że na wszystko starczy, bo rządzący przestali kraść, a luka VAT-owska zniknęła. A jeśli mimo tego będzie pieniędzy mało, to przecież rząd z własnych nagród dorzuci, żeby starczyło.

To z telewizji wiemy, że najlepszym dowodem na to, jak u nas dobrze,  jest to, że świat, a zwłaszcza Unia Europejska, zapatrzeni w nas jak w obrazek, idą za nami naśladując nas i stąpając po naszych śladach, żeby nie wpaść na jakąś minę. W TVP widać to od razu i dla każdego jest jasne, że świat szarpany jest jakimiś problemami, których nie umie rozwiązać. A to efekt cieplarniany rozmraża jakieś lodowce.  Zwariowana pogoda przynosi im a to suszę, a to powódź. Nie, to co u nas.


Jak ktoś u nas narzeka, to dlatego, że jest zwolennikiem totalnej opozycji i widzi jakieś problemy, bo nie potrafi cieszyć się naszymi sukcesami. A przecież cały świat już nas docenił. A tego, jak walczyć z pandemią, to nie tylko Unia Europejska się od nas uczy, ale wręcz poszła wreszcie naszym śladem.

Nawet prezydent Trump chce być taki, jak jego największy przyjaciel, prezydent IV RP. No, może z tym trochę przesadziłem, ale tylko trochę. Prezydent Trump na pewno chce iść śladem naszego i też być wybrany na kolejną kadencję, aby w spokoju zajmować się sportem. W końcu między golfem i nartami nie ma aż takiej różnicy.

W TVP widać od razu, że u nas wszystko w najlepszym porządku. To inni mają katastrofy.  My mamy co najwyżej problemy, które rozwiązujemy w godzinę. Ustawy, które zaradzą tym wszystkim problemom uchwala się w 18 godzin, a po 48 godzinach, już podpisane przez prezydenta, wchodzą w życie. Chyba, że w Senacie będą teraz mieszać.


PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójcza logika rządu


Inni – ofiary imposyblilizmu i praw człowieka – marnotrawią na to miesiące. Nam potrzeba dwóch dni. Suwerenowi to się podoba. A jak komuś jednak nie spodoba się i będzie przeciwko takiemu uchwalaniu prawa protestował, to nim  wypuszczą go po 48 godzinach, prezydent i tak już ustawę podpisze.

Anomalie pogodowe nękają innych. My mamy wspaniałą pogodę, dzięki której w zimie nie musimy  wydawać pieniędzy na ogrzewanie mieszkań i odśnieżanie ulic, a latem jeździć do ciepłych krajów. Mamy Bałtyk, nad którym cieplej niż nad Morzem Śródziemnym!

Rząd radzi sobie ze wszystkim i wszystkimi. Jego najlepsze z możliwych decyzje oraz właściwy kierunek działań i dalekosiężna polityka sprawiły, że mamy najlepszą w świecie oświatę i służbę zdrowia, a seniorzy będą w tym roku zaszczepieni na grypę za darmo. W telewizji.


W życiu i przychodni szczepionek nie ma. I nie wiadomo kiedy będą. Najlepsza na świecie służba zdrowia, polska, działa perfekcyjnie. Lekarze oddzwaniają, i na teleporadzie się kończy. Po co zlecać jakieś badania? Pacjent przecież najlepiej wie, co go boli i dlaczego. Wystarczy spytać i diagnoza jest.

Jak trzeba znaleźć łóżko w szpitalu, bo nerki nie działają, to faktycznie, jest kłopot. Ale mamy też i pewność, że po śmierci pacjenta na pewno będzie śledztwo w sprawie, a prokuratura zrobi wszystko, żeby ukarać winnych lekarzy. Najpóźniej po epidemii, bo teraz jak zamknie się panią doktor to i szpital też, bo drugiego lekarz nie ma. Zresztą wygląda na to, że szpital i tak za chwilę będzie zamknięty, bo kwarantanna. A  lekarze, choć mamy najlepszą służbę zdrowia, coś nie zgłaszają się do nas tysiącami z całego świata  lecz raczej setkami wyjeżdżają. No cóż, nie każdy z nich oglądał TVP i stąd ten problem.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Respirator sam z siebie nie leczy


Przez 5 lat można było mówić, że wina Tuska i totalnej opozycji, świat oglądany na ekranie telewizora wyglądał wspaniale i nie wdzierał się do domów. Coś złego działo się u innych i na ulicach. Dzisiaj to sąsiada z klatki schodowej zabiera karetka pogotowia, a w tydzień później na drzwiach wisi klepsydra i informacja, gdzie będzie pochowany, z prośbą aby nie przychodzić na pogrzeb, bo czerwona strefa. 

Epidemiolodzy mówią coś o tysiącach, które będą chorować i setkach tych, którzy umrą. I nawet jak w TVP tego nie powiedzą, to klepsydry i pani z warzywniaka powiedzą, że ten, co to zawsze chodził z wózeczkiem, już nie przyjedzie.

A przecież mamy najlepszy rząd z możliwych. I gdyby tylko premier Morawiecki wiedział, co się tak naprawdę dzieje, to by zaradził. Ale nie wie. A dlaczego nie wie?

Bo ogląda telewizję i oni mu w tej telewizji kłamią.

To przez Kurskiego i telewizję będzie ta katastrofa.

Jakby nie oni, to byłoby u nas tak dobrze i bezpiecznie.

fot. flickr.com

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Starsze komentarze dnia

Ludzka uwaga jest dziś ulotna

Chwila prawdy o nas: Google Trends - zestawienie częstości wyszukiwania haseł "seks", "dieta" i "Andrzej Duda".

Pomóż budować społeczne media

Medialne "jedynki" - tematy z nagłówków gazet - znikają w zapomnieniu w ciągu dnia. Nikt nie kontynuuje wątków, nie pamięta o sprawach rozgrzewających emocje jeszcze wczoraj. Nie ma dyskusji, refleksji, szans utrzymania rwących się wątków. Glupiejemy. Po obu stronach polskiej politycznej wojny

Kup abonament na demokrację

Jest wart co najmniej tyle, ile abonament Netflixa. Albo karnet na siłownię. Obywatele RP i powołana przez nich redakcja Obywatele.News usiłują tu stworzyć ni mniej ni więcej tylko społeczne medium publiczne. Nie tylko dlatego, że PiS przejął TVP, Polskie Radio i kontynuuje ofensywę. Również dlatego, że świat wariuje i bez tego. Media społecznościowe w rękach prywatnych korporacji kształtują naszą wiedzę, gusta, nawet wartości. Nie tylko polityka, również po prostu cywilizacja potrzebuje zerwać z obłędnym tempem narzuconym przez świat komercji, z interesami korporacji i dziczejącej polityki. Pomóż nam w budowie obywatelskiej telewizji publicznej.
Wesprzyj nas