Osiem wozów policji podążało za autem z Babcią Kasią i dmuchaną kaczką na masce [WIDEO]

Osiem pojazdów policji, w tym sześć  nieoznakowanych podążało za autem z Babcią Kasią i dmuchaną kaczką na masce. Krążyli za nimi, wjeżdżali w ślepe ulice, uciekali, gdy aktywiści podchodzili z telefonami. Drogówka sprawdzała, czy kaczka nie zasłania widoku

Tadeusz, młody aktywista z grupy „Cień mgły” (oddolny ruch poparcia Strajku Kobiet) jeździ czasem na demonstracje z żółtą, dmuchaną kaczką na masce auta. Plastikowe zwierzątko ma czerwoną błyskawicę w kuprze. Z taką ozdobą, razem z Katarzyną Augustynek znaną jako Babcia Kasia, pojechał w poniedziałek 3 maja 2021 na przejażdżkę pod dom Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Po chwili do mercedesa aktywistów przyczepiły się nieoznakowane pojazdy policji.

Zobacz film:

Materiał został celowo ocenzurowany (pojazdy operacyjne muszą pozostać anonimowe).

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »