Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Wśród uczestników Obywatele RP [ZDJĘCIA]

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, do Warszawy wróciła Parada Równości. W sobotę kolorowy, uśmiechnięty tłum przeszedł ulicami stolicy, a z nim również Obywatele RP

Tysiące barwnych osób, z tęczowymi flagami, w tęczowych ubraniach, kolorowo i z uśmiechem, ruszyło o godz. 14 sprzed Pałacu Kultury i Nauki. Szli ulicą Marszałkowską, Waryńskiego i Batorego na Pole Mokotowskie.

 Tegorocznej edycji towarzyszyło 12 postulatów związanych ze zwalczaniem mowy nienawiści, wezwaniem do prowadzenia polityki antydyskryminacyjnej i dążeniem do zalegalizowania pełnej równości małżeńskiej.

Parada już po raz drugi została objęta patronatem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.fot. Facebook/Anna Paździejewska i Facebook/Igor Isajew

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »