Po 23 latach państwowa telewizja przestaje nadawać magazyn dla mniejszości białoruskiej

TVP3 Białystok wstrzymała wydawanie „Tygodnia Białoruskiego” – cotygodniowego dwudziestominutowego magazynu dla mniejszości białoruskiej, który w regionalnej białostockiej TVP był nadawany od początku jej istnienia – przez 23 lata

Mikołaj Wawrzeniuk, wieloletni wydawca magazynu opisuje na racyja.com, że gdy chciał przystąpić do montażu odcinka na 19 kwietnia, dyrektor Ośrodka TVP w Białymstoku, Eugeniusz Szpakowski, zatelefonował do niego i stwierdził, że Wawrzeniuk powinien zostać prywatnym producentem i prywatnie, bez dostępu do archiwum, sprzętu, i studio produkować magazyn, który być może wówczas TVP przyjmie. Albo nie.

Oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo, ale taki sam los może czekać inne programy dla mniejszości narodowych i etnicznych: „Wiadomości Rosyjskie”, „Tatarskie Wieści” i „My Romowie”.

Redakcja Obywatele News przypomina, że TVP otrzymała prawie 2 miliardy dotacji na sam 2020 rok. Nie sądzimy, by krótkie programy dla mniejszości były szczególnie kosztowne, a spełniają ważną rolę w podlaskiej społeczności.

fot. Wikipedia

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »