Polityczne wyroki nakazowe

Mecenas Radosław Baszuk, Paweł Kasprzak i Tadeusz Jakrzewski z Obywateli RP rozmawiają o wyrokach nakazowych. O odpowiedzialności, która wiąże się z wydaniem każdego takiego wyroku

Tadeusz Jakrzewski w ubiegłym tygodniu opuścił zakład karny Warszawa-Białołęka, w którym odbywał zastępczą karę pozbawiania wolności (w wymiarze dwóch dni) za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 100 złotych. Grzywna była za udział w kontrmanifestacji w Hajnówce. Dzisiaj w zakładzie karnym w Siedlcach stawił się Paweł Kasprzak, gdzie odbędzie taką samą zastępczą karę pozbawienia wolności (za mandat 300 zł). W jednym i w drugim przypadku zapadły wyroki nakazowe, nie zgłoszono wobec nich sprzeciwów i wyroki uprawomocniły się.

– Chcemy spróbować dotrzeć do tego, jak to się dzieje, że zapadają wyroki nakazowe mimo że, jakby to wynikało z przepisów, zapaść mogą tylko wtedy, kiedy okoliczności czynu i wina sprawcy nie budzą wątpliwości – mówi mecenas Baszuk.


O autorze

1 thought on “Polityczne wyroki nakazowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »