Porozumienie w sprawie naprawy polskiej praworządności [WIDEO]

Przed Sądem Najwyższym odbyła się we wtorek 7 grudnia konferencja prasowa w wyjątkowym składzie – ruchy obywatelskie i partie polityczne opozycji. Dotyczyła inicjatywy ustawodawczej w sprawie naprawy polskiej praworządności

Projekt przygotowało stowarzyszenie sędziów Iustitia – był przedmiotem dialogu i  sporów w środowiskach prawniczych i wśród organizacji społecznych.  Dotyczy m.in. wykonania wyroków. TSUE i EPTCz w celu przywrócenia w Polsce praworządności, odpolitycznienia systemu sądownictwa i odblokowania wypłat funduszy z KPO. Pod projektem podpisały się ruchy obywatelskie – KOD, OSK, Akcja Demokracja, Wolne Sądy, Defensor Iuris, Kongres Świeckości, Obywatele RP oraz  partie polityczne opozycji w komplecie.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »