Potrzebne wsparcie. Rehabilitacja i restart Borysa po udarze


Borys dał się poznać jako człowiek o wielkim sercu i towarzysz ulicznych bojów o praworządność, demokrację i prawa człowieka. Dziś potrzebuje wsparcia

7 sierpnia Borys Stankiewicz doznał udaru mózgu i trafił do Szpitala Kolejowego w Pruszkowie. Natychmiastowa pomoc lekarska w znacznym stopniu ograniczyła następstwa udaru, choć nie zapobiegła wszystkim. Borys ma niedowład twarzy i ręki, a jego możliwości poznawcze są ograniczone. Rokowania są dobre, jednak konieczna będzie długotrwała i kosztowna rehabilitacja, na którą Borysa nie stać. Pracę będzie mógł podjąć za minimum 6 miesięcy, a czeka go m.in. ponowna nauka czytania i pisania. Fundacja Otwarty Dialog, której Borys jest pracownikiem, uruchomiła więc zrzutkę na jego rehabilitację.Fundacja Otwarty Dialog: – Borys dał się poznać jako człowiek o wielkim sercu i towarzysz ulicznych bojów o praworządność, demokrację i prawa człowieka. Wielokrotnie uczestniczył w misjach humanitarnych do Ukrainy, był sanitariuszem w trakcie pandemii, zadawał się z młodymi gniewnymi w obronie klimatu.

Borys razem z Pawłem Kasprzakiem i kilkoma innymi aktywistami był jednym z pierwszych czynnie występujących przeciwko Andrzejowi Dudzie w obronie Konstytucji RP (z transparentem nazywającym go „łgarzem” i „krzywoprzysięzcą”). Był aktywistą Obywatele Solidarni w Akcji (OSA), Obywateli RP i działaczem Zielonych. Wspierał działalność wielu inicjatyw i organizacji (m.in. KOD, Fundację Anioły Miłosierdzia, Fundację Znaki Pamięci).

Borysa możesz wesprzeć TUTAJ.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Starsze opinie, komentarze, listy