Prasówka tygodniówka (4 -10 maja 2020 r.)

Sukcesy na arenie międzynarodowej, walka z koronawirusem, mniejsza kasa dla samorządów, co robi komisarz Zaradkiewicz, itd.…, czyli przegląd wydarzeń ostatniego tygodnia Tamary Olszewskiej

1. Kolejny wielki sukces Polski na arenie międzynarodowej. To artykuł Andrzeja Dudy w „Washington Post”, w którym przedstawia „nowe koncepcje dla świata”. Nieśmiało tylko przypomnę, że to nie inicjatywa dziennikarzy tej poczytnej gazety, którzy na uszach stanęli, by zdobyć tak ciekawy materiał od Dudy. To zwykły tekst reklamowy, za który PFN zapłaciła sporo kasy. Wiadomo, media żyją dzięki reklamom, więc reklama Dudy idealnie wpisuje się w te o leku na hemoroidy, grzybicę czy przeczyszczenie.

2. My, obywatele, fundujemy Rydzykowi muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Ta przyjemność kosztuje nas co najmniej 117 mln zł. Zapewne z radością przyjmiemy fakt, że znaczna część naszej kasy pójdzie na wielką wystawę, poświęconą Rodzinie Radia Maryja i innym wybitnym dokonaniom ojczulka.


PRZECZYTAJ TAKŻE: My to musimy zrobić. Obywatele RP w dniu wyborów, których nie było


3. UE planuje przeznaczyć na walkę z koronawirusem 7,5 mld euro  i polski wkład w tę niezwykle ważną inicjatywę to aż (!) 750 tys. euro.

4. Sędzia Waldemar Żurek wyskoczył przed szereg i domaga się uznania, że Zaradkiewicz, I prezes SN p.o. nie jest sędzią, więc nie ma prawa pełnić przyznanej przez Dudę funkcji. Złożył odpowiedni pozew w tej sprawie i teraz czeka go za to postępowanie dyscyplinarne.

5. Wspaniała wiadomość dla samorządów. Rząd przelał  im kasę o 40% mniejszą niż było to zaplanowane. Epidemia epidemią, ale od dawna wiadomo, że partia rządząca jak żadna wcześniej, stawia na pełną samodzielność samorządowców i daje im szansę, by udowodnili, iż potrafią przelać z pustego w próżne i zaspokoić potrzeby swojego regionu przysłowiową złotówką. A tak po cichu liczy, że samorządy się nieźle przejadą na takim wsparciu z Warszawy, a obywatel może zmądrzeje i w następnych wyborach postawi na właściwego konia czyli …PiS, PiS  i tylko PiS.


6. Europejskie Stowarzyszenie Sędziów (EAJ) właśnie wpadło na pomysł, by polska KRS została usunięta z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ). 

7. Komisarz Zaradkiewicz, dwoi się i troi, by wybrać nowego prezesa tej instytucji. Jednak w SN sędziowie niepokorni wciąż są w większości. Facet łamie wszelkie prawnie uwarunkowane procedury, zmienia sposób głosowania, nie przyjmuje wniosków, nie dopuszcza tych złych sędziów do głosu, a przez to stworzył taki chaos, że przez trzy dni nie udało się wybrać nawet pięcioosobowej komisji skrutacyjnej.

8. Krakowska prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie złamania zasad reżimu sanitarnego przez „wierchuszkę” PiS, która stawiła się na Wawelu w rocznicę katastrofy (zbrodni?) smoleńskiej. Co z tego, że bez maseczek i bez zachowania odpowiedniej, bezpiecznej odległości od siebie.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »