Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskie (31 maja – 6 czerwca 2021)

Rząd już jest gotowy by wprowadzić Narodowy Holding Spożywczy. Inauguracja nowej uczelni, założonej przez Ordo Iuris. Szef Solidarności przeciw pomnikowi Solidarności. Jeszcze trochę, a Puszcza Karpacka stanie się wspomnieniem – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Zacznijmy dzisiaj od Jerzego Milewskiego, lekarza i członka Narodowej Rady Rozwoju, współpracującego z panem Dudą. Ostatnio wyskoczył on z rewelacjami na temat szczepień. Według niego szczepienia powinny być wstrzymane, a szczepienie dzieci to już w ogóle jest „moralnie niedopuszczalne”. Pogratulować Dudzie takich doradców.

2. Kolejna zła wiadomość dla rządu. Europosłowie się wkurzyli i chcą zaskarżyć do TSUE Komisję Europejską, która ich zdaniem, ociąga się z uzależnieniem wypłat od stanu praworządności. Napisali nawet rezolucję w tej sprawie i ma ona ogromne szanse, by zostać przyjętą większością głosów.

3. Rząd już jest gotowy by wprowadzić Narodowy Holding Spożywczy. Według niego ma to ochraniać państwowe spółki, a także rodzimy przemysł rolno-spożywczy, ale rolnicy mają swoje zdanie. Nie wierzą w dobre intencje władzy i dopatrują się drugiego dna. Czyli znowu centralizacja, a nawet powrót w pewnym sensie do PGR-ów, zdominowanie rynku, ustawianie swoich przy korycie i realizacja własnych, politycznych celów. No cóż, ten kto marzył, by komuna wróciła, może się cieszyć, a potem spokojnie postawić krzyżyk przy PiS-ie, bo tylko ta partia zapewni mu powtórkę z rozrywki.

4. Odbyła się uroczysta inauguracja nowej uczelni, założonej przez Ordo Iuris. Kasę na nią wyłożył m.in. katolicki biznesmen obracający dziesiątkami milionów zł na rynku nieruchomości, a edukować młodzież będą na niej działacze tejże instytucji, ultrakonserwatyści z USA i Europy Centralnej oraz  przedstawiciele polskiego rządu i podległych mu instytucji. Już widzę, jakie potworki intelektualno- ideologiczne ruszą w Polskę po ukończeniu tej uczelni.

5. W Warszawie, w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, odsłonięto pomnik Solidarności. Na wieść o tym krew zalała Piotra Dudę. Po pierwsze logo „Solidarności” należy do związku i tylko do niego, a po drugie to profanacja, bo jakiś tam Trzaskowski śmiał się pod tym symbolem podpisać. Panie Duda! Puknij się pan w czoło. Logo to jest własnością narodu, a nie pana i pana kumpli. Wy już dawno straciliście moralne prawo do posługiwania się nim.

6. Źle się dzieje u gdańskich terytorialsów. Obsługują komercyjne imprezy, malują płot w prywatnej stadninie. Dowództwo zatrudnia rodziny i znajomych, wspomagając ich szczodrze nagrodami za sam fakt, że w ogóle są.

7. Jeszcze trochę, a Puszcza Karpacka stanie się tylko wspomnieniem. W ramach „dbałości” o naturę i zielone płuca Polski, władza wycina równo jak leci, drzewo za drzewem. Swój dom stracą niedźwiedzie, wilki, rysie i żbiki, 113 gatunków ptaków, w tym orzeł przedni, orlik krzykliwy, puszczyk uralski, sóweczka, bocian czarny, a także wszystkie występujące w naszym kraju gatunki dzięciołów. Ale co tam, ważne, by wycinać, sprzedawać i mieć kasę… Może warto się ruszyć i wspomóc ekologów?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »