Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (1 – 7 listopada 2021)

Glapiński w gronie najgorszych prezesów banków centralnych, kościół odmawia sądowi przesłania dokumentów na temat księdza pedofila, PiS chce powołać nową prorodzinną instytucję, rządzący chcą wyeliminować z zawodu wszystkich niepokornych sędziów – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Na szczycie klimatycznym w Glasgow Morawiecki czaił się w kuluarach na Bidena, a gdy go wreszcie wypatrzył, machnął „sweet focię” i ogłosił jak to sobie pogadał z prezydentem USA. Mamy sukces pierwszej klasy! Udało się udowodnić, że Biden nie olewa polskiego premiera.

2. W dniu, gdy w Pszczynie zmarła młoda kobieta, bo płód okazał się ważniejszy od jej życia, Witek przyjęła pod obrady Sejmu projekt ustawy zakazujący aborcję z powodu gwałtu i zagrożonego życia oraz zdrowia kobiety. Czekam już tylko na ustawę, która będzie zmuszała każdą Polkę, wyjeżdżającą z kraju nawet na wakacje, do posiadania zaświadczenia od ginekologa, że nie jest w ciąży. A może też na ustawę zakazującą sprzedaż środków antykoncepcyjnych.

3. Ziobro wciąż ciężko pracuje na deformą sądownictwa. Wraz z PiS i panem Dudą zastanawia się właśnie, jak załatwić niepokornych sędziów w Sądzie Najwyższym i… już wiedzą, co zrobić! Projekt zakłada, by sędzia, który odmówi orzekania, bo kwestionuje w ten sposób status sędziów powołanych przez nową KRS, automatycznie został usunięty z zajmowanego urzędu. Ciekawe, czy na taką „dobrą zmianę” UE da się nabrać…

4. Polska Zjednoczonej Prawicy instytutami stoi. Teraz ma powstać kolejny, już 37 (!) Polski Instytut Rodziny i Demografii. Pójdzie na to 30 mln zł! Kolejna studnia bez dna, pożerająca pieniądze publiczne i miejsce, w którym obsadzi się rodzinkę oraz znajomych polityków obozu władzy. I co najistotniejsze, Instytut ten będzie miał również uprawnienia prokuratorskie, by mógł ścigać i karać, kogo i za co, to jeszcze nie wiadomo.

5. W jednej z wrocławskich szkół, nauczyciel, będący też radnym z ramienia PiS, wpadł w furię, gdy uczniowie zaczęli prześmiewać się z Dudy, a zwłaszcza z jego znajomości języka angielskiego. Pieńkowski z oburzeniem walił pięścią w stół, wrzeszczał i poleciał niezłą łaciną podwórkową. Sprawą ma się teraz zająć kurator, który jest dobrym znajomym nauczyciela i na pewno „rzetelnie” zbada sprawę…. już to widzę!

6. Polska Instytucja Kościelna kolejny raz udowadnia, że pedofil w sutannie bliższy jej od ofiar. Sąd w Kaliszu wystąpił do Kurii o udostępnienie dokumentów jednego z oskarżonych księży, by móc określić wysokość odszkodowania i  klapa. Niczego nie dostanie, bo dokumenty są tajne, a poza tym prośba została przekazana nie w ten sposób, jak należy. No i co? Ktoś hierarchom podskoczy?

7. Magazyn Global Finance ogłosił właśnie ranking prezesów banków centralnych w Europie i nasz Glapiński znalazł się w gronie najgorszych prezesów. Facet zapracował sobie na to miejsce  spóźnioną obrony gospodarki przed inflacją, drożyzną w sklepach, wzrostem kosztów kredytów i niespotykanymi od ostatnich dziewięciu lat podwyżkami rat. Andrzej Duda jest jednak innego zdania o kompetencjach prezesa i nagrodził go Specjalną Nagrodą Gospodarczą.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »