Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (1 – 7 luty 2021)

Po co tyle policji pod domem Kaczyńskiego, Ziobro nie odpuszcza, pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę, ksiądz z Mławy przegląda profile rodziców na Facebooku – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Na pierwszy ogień biorę dzisiaj policję, a konkretnie jej tłumaczenie, dlaczego tyle jej przed domem Kaczyńskiego. Jak się okazuje ona wcale nie stoi w obronie spokoju domostwa prezesa. Ona broni bezpieczeństwa mieszkańców, a ci wredni mieszkańcy czepiają się i tej policji nie doceniają.

2. Ziobro nie odpuszcza! Niby już Kaczyński roztoczył nad nim odpowiedni nadzór. Niby trzyma go na krótkiej smyczy, a ten znowu  się stawia. Tym razem poszło o uchwałę dotyczącą polityki energetycznej, której Ziobryści nie poprą za żadne skarby. Wkrótce okaże się, że opozycja Polsce nie jest potrzebna, bo koalicja rządząca sama wysadzi się w niebyt.

3. Niejaki Piebiak, skompromitowany swoją rolą w aferze hejterskiej, zupełnie nie rozumie, dlaczego lud się go czepia. On niewinny! Krystalicznie czysty! Wie najlepiej, jak zreformować sądownictwo! On ma prawo rozwijać skrzydła kariery i …nie dość, że właśnie wysiudał Mazura ze stołka szefa KRS, to teraz sam kandyduje do tej instytucji.

4. Już po raz 32 odbyła się Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę. Ponoć to imprezka ponad podziałami. Ponoć wzięli w niej udział politycy różnych klubów parlamentarnych, ale jakoś nie mogę znaleźć ich nazwisk. Może po prostu nie chcą się przyznać, że biorą udział w czymś takim, ramię w ramię z politykami Zjednoczonej Prawicy?

5. Nie każdy prokurator siedzi w kieszeni obozu władzy. Przekonał się o tym już w 2019 roku sam prezes,  gdy prokuratura odrzuciła jego skargę na „Gazetę Wyborczą”, która „śmiała” go zniesławić i udostępnić nagrania z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Teraz wreszcie ujawniono uzasadnienie tej decyzji. Prokuratura uznała, że wszczęcie dochodzenia nie było w interesie społecznym, a Kaczyński „nie jest osobą nieporadną, niezdolną do samodzielnego troszczenia się o swe prawa i interesy”.

6. Na stronie Eskpercitvpis.info sprawdzono „ekspertów” reżimowych Wiadomości w 2020 roku.  Było ich dwudziestu i produkowali się 1484 razy. To głównie Tomasz Sakiewicz (15 razy), Stankowski (13 wystąpień), Manasterski (13 występów), Wróblewski (skomentował 11 materiałów), bracia Michał i Jacek Karnowscy, prof. Henryk Domański (socjolog) i prof. Mieczysław Ryba. Wszyscy związani z jedyną słuszną opcją polityczną. Trzeba przyznać, że krótka jest ta ławka ekspertów.

7. Ksiądz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie sprawdzał profile rodziców na forach społecznościowych i od ich wpisów uzależnił dopuszczenie dzieci do I komunii. Rodzicu kochany, nie nie krytykuj polskiego państwa wyznaniowego, bo zapłacą za to Twoje dzieci…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »