Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (1- 7 sierpnia 2022)

Tysiąc złotych za udział w spotkaniu z Ziobro. Duda napisał list do środowisk Radia Maryja. Pięściarz nowym wicedyrektorem IPN we Wrocławiu. Podkomisja smoleńska wciąż kosztuje. Glapiński wietrzy spisek – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Sankcje, dzięki którym będzie można przejąć rosyjskie firmy w Polsce, to jak miód na serce spragnionych ciepłych posad, kolesi partyjnych prezesa, ich rodzin i znajomków. Tym bardziej, że nie trzeba w tym przypadku posiadać właściwych kwalifikacji, nie trzeba znać branży, nie trzeba nawet wykazać się zdanymi odpowiednimi egzaminami państwowymi. Wystarczy mieć dobre układy z ministrem PiS i załatwione.

2. Ziobro ponoć oferował 1000 zł strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za udział w spotkaniu ze sobą. Oczywiście Solidarna Polska ostro temu zaprzecza, ale posłanka PO, Marta Wcisło, ma screeny smsów, gdzie o tej kasie jest mowa. A tak na marginesie, druhowie przyjechali podstawionymi autokarami na spotkanie i pocałowali klamkę. Nikt na nich nie czekał.

3. W Toruniu odbyła się impreza – 14. Dziękczynienie w Rodzinie, czyli doroczne spotkanie środowisk skupionych wokół Radia Maryja. Uczestnikom odczytano list Andrzeja Dudy, a w nim podziękowania za służbę ojczyźnie, podtrzymywanie ducha patriotyzmu i „kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji, które czyni nas Polakami”. Swoje trzy grosze dodał Czarnek, podkreślając, że to właśnie wielbiciele ojca Rydzyka mają ogromny udział „w procesie wychowawczym, wychowywania młodych pokoleń Polaków”.

4. IPN we Wrocławiu ma nowego zastępcę dyrektora. To Marcin Marczak, a jego kwalifikacje do pracy w tak szacownej instytucji walą po oczach. Gość ukończył studia wyższe na kierunku Politologia oraz studia podyplomowe z Psychologii Sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Do tej pory głównie zajmował się boksem, co zapewne czyni go wybitnym managerem oraz animatorem kultury i sportu. Jak więc widać, idealnie nadaje się do pracy w IPN…

5. Podkomisja smoleńska nadal działa, mimo wydania końcowego raportu ze swej ciężkiej pracy. Czym się teraz zajmuje… tego zapewne nie wie i sam Macierewicz, ale ważne, że wciąż wydajemy na nią pieniądze. Od kwietnia do połowy lipca poszło na nią ponad pół mln zł.

6. Już jesienią Sąd Najwyższy przeprowadzi kolejny test bezstronności nominata Ziobry, czyli prezesa  warszawskiego Sądu Apelacyjnego oraz centralnego rzecznika sędziowskiej dyscypliny Piotra Schaba. O co chodzi? O sprawdzenie, czy powiązania polityczne i ścieżka jego kariery nie stawiają pod znakiem zapytania jego sędziowskiej niezawisłości. Jestem pewna, że orzeczenie w tej sprawie będzie podobne jak w przypadku Jerzego Daniluka, który go nie zaliczył.

7. Glapiński rozwija skrzydła i nagle okazuje się, że jest autorytetem nie tylko od finansów, ale zna się na wszystkim i zamierza edukować naród w swoich prawdach.  A najnowsza prawda jest jedna i dotyczy niecnego planu Niemiec wobec Polski. Jak mówi, „To dzieje się teraz i tutaj. Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro, podpisać się pod pomysłem państwa europejskiego. Taki jest ich plan. Z tym planem został wysłany do Polski Donald Tusk”. I co ja na to? Pozwólcie, że przemilczę.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »