Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (11-17 grudnia 2023)

Na mapie świata w kolorze niebieskim biały napis Wiadomości


Kaczyński przemówił i rozbawiły go własne słowa* Zebrała się Rada Polityczna PiS * Podkomisja smoleńska zlikwidowana * Media Rydzyka wściekłe na prezydenta. Poszło o in vitro * Protest pod TVP * Ministrowie PiS za pół ceny odkupują telefony i tablety – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Kaczyński błysnął we wtorek w Sejmie, gdy wlazł na mównicę i nazwał premiera koalicji rządzącej „niemieckim agentem”. Wprawdzie kamery tego nie pokazały, ale po wygłoszeniu swojej kwestii, wrócił na miejsce, a gęba mu się śmiała od ucha do ucha. On naprawdę śmiał się nie rozumiejąc, że nawet jego kolesie byli w szoku…

2. Zebrała się Rada Polityczna PiS, by znaleźć antidotum na zło, które ich dotknęło. Może zmiana nazwy pomoże? Może pomoże wchłonięcie Partii Republikańskiej Bielana? Przyjęto też kilka uchwał, m.in. w obronie wolności słowa, w obronie podkomisji smoleńskiej, o naruszeniu praw religijnych w Polsce i oczywiście o lex Tusk. No cóż, prezes kolejny raz pokazał, że on i jego partia orbitują gdzieś daleko i nie rozumieją, czemu przegrali.

3. Nowy minister obrony zlikwidował podkomisję smoleńską Macierewicza i nakazał oddać całą dokumentację w ciągu 4 dni. I co na to Macierewicz? Uznał decyzję ministra za bezprawną i nie zamierza się jej podporządkować. On będzie pracował do sierpnia 2024 roku, a Kosiniak Kamysz może mu podskoczyć. Wyraźnie widać, do czego sfrustrowani politycy partii przegranej dążą. Do chaosu i anarchii!

4. Chyba już Duch Świąt Bożego Narodzenia krąży nad Dudą, bo cud się stał i podpisał on ustawę przywracająca finansowanie in vitro z budżetu państwa. Episkopat się wkurzył, media Rydzyka piszą o cywilizacji śmierci i podeptaniu ludzkiej godności, a Ordo Iuris się zwołuje, by protestować przed Pałacem Prezydenckim.

5. GUS opublikował informację o inflacji. W listopadzie ceny towarów i usług wrosły o 0,7% w porównaniu do października i inflacja jest na poziomie 6,6%. Zwróćmy jednak uwagę, że jeśli chodzi o żywność  i napoje bezalkoholowe to 7,3%, użytkowanie mieszkań i nośniki energii to 8,1%, inne towary i usługi to 8,5%. Dla porównania, inflacja w Niemczech wyniosła 3,2%, we Francji 3,1%, w Grecji 3,0%, w Hiszpanii 3,2%, a Komisja Europejska prognozuje, że w 2024 roku Polska z odczytem na poziomie 6,2 proc. będzie krajem z najwyższą inflację w UE. Co na to pan Glapiński, który dopiero co chwalił się, że mamy najniższą inflację w Europie?

6. Blady strach padł na telewizję reżimową, co niektórzy uciekają na L4 lub szukają ciepłych posadek. Sam prezes obiecuje, że będzie walczył o media do krwi ostatniej i zwołał wierną gwardię wyborców do manifestacji w obronie swoich mediów. I właśnie w czwartek, 14 grudnia, pod siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zebrało się grono obrońców. Jak informuje dziennikarz Michał Marszał, na wezwanie prezesa stawiło się 300 osób, a średnia wieku oscylowała w okolicach 69 lat.

7. Po dwóch tygodniach „ciężkiej” pracy w tymczasowym rządzie Morawieckiego, ministrowie uznali, że coś im się należy i rzucili się na telefony komórkowe, notebooki i tablety, które otrzymali, gdy rozpoczęli swoje krótkie władanie. Odkupili sprzęt, który dostali do użytku, a za który zapłaciliśmy my, podatnicy. Za telefony marki iPhone i Samsung, warte 7-8 tysięcy, zapłacili mniej niż połowę ich wartości, a tablety iPad marki Apple kupili za 500 zł, podczas gdy ich cena rynkowa to od 900 do nawet 1200 zł. Im się to po prostu należało…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »