Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (11 -17 lipca 2022)

Śmietanka PiS na pielgrzymce Radia Maryja. Reparacje od Niemiec jak podkomisja smoleńska. KE zaleciła rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. W szkole, w której rządzą ludzie PiS, nikt nie zdał matury. Oskarżeni o okradanie kontenerów PCK mieli wpłacać na kampanię Anny Zalewskiej. Pomysł ziobrystów: więzienie za lżenie kościoła – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Ojcowie narodu ruszyli na Jasną Górę w ramach 31 Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Pojechali, dziękowali Rydzykowi, pławili się w umiłowaniu chrześcijaństwa i teraz czekają na pomoc z Nieba…

2. Od grudnia 2021 roku prowadzi swoją działalność Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego, którego głównym celem jest wyciągnięcie kasy od kogo się da, głównie Niemiec i Rosji, w ramach reparacji. W Radzie tego Instytutu zasiadają ludzie związani z PiS-em, co zapewne nikogo nie dziwi. Na prowadzenie działalności dostali z marszu 20 mln zł. Kolejny instytut, kolejne marnotrawienie pieniędzy i zapewne kolejny potworek instytucjonalny… taka inna wersja podkomisji smoleńskiej.

3. Wojna wojną, inflacja inflacją, ale życie toczy się dalej i rząd nie może liczyć na taryfę ulgową w rozwalaniu praworządności. Właśnie KE zaleciła rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz nakazała, by w ciągu dwóch miesięcy Polska przedstawiła wiarygodny plan usunięcia naruszeń unijnego prawa przez Trybunał Konstytucyjny. Co zrobi z tym rząd? Oczywiście zignoruje, krzycząc jednocześnie, jak to UE czai się na naszą suwerenność. Ciekawe, kiedy do nich dotrze, że choć  z UE tak niby źle, to bez niej  będzie już totalny kanał, samotność polityczna i totalna ruina.

4. Jest taka szkoła w Polsce, w której żadnemu z uczniów nie udało się zdać matury. To szkoła katolicka w Tomaszowie Mazowieckim. Czyżby przyczyną takiej porażki był fakt, iż całe szefostwo owej szkółki związane jest z PiS-em? To wyraźny przykład edukacji po nowemu i całkowicie zgodnie z wizją rządzącej partii.

5. Wszyscy pamiętamy aferę, związaną z okradaniem kontenerów PCK. Czas mija i jakoś postępów w sprawie nie widać. Może dlatego, że zamieszani są w to co niektórzy politycy PiS. Jak wieść niesie, oskarżeni w tej sprawie ludzie wsparli finansowo kampanię wyborczą Anny Zalewskiej. I ponoć miała ona pełną wiedzę na ten temat, choć dzisiaj zapiera się rękami i nogami. Prokuratura nie zamierza oczywiście zbadać tego wątku, bo taka postawa kłóciłaby się z jej rozumieniem prawa i sprawiedliwości…

6. Brudziński chciał zabłysnąć intelektem i powołując się na słowa swojego, bliżej niezidentyfikowanego, znajomego, stwierdził,  że „dzisiaj Niemcy próbują od Polski wymusić dzielenie się z nimi gazem, bo oni się z nami dzielili swoim gazem podczas II wojny światowej”. Ponoć to miało być dowcipne, a okazało się paskudne i żałośne. Jeszcze trochę, a Niemcom skończy się cierpliwość i odetną się od nas. I koniec ze współpracą, koniec z ich inwestycjami, koniec z dobrosąsiedzkimi relacjami. I kto na tym straci?

7. Ziobro szaleje! Właśnie jego ludzie zbierają podpisy pod inicjatywą „W obronie chrześcijan”. Mówiąc krótko, chodzi tu o to, by wprowadzić do kodeksu karnego kary za obrazę uczuć religijnych, czyli zakłócanie lub przerywanie nabożeństwa, szyderstwa z Kościoła, profanację miejsc lub symboli religijnych. I to wszystko w ramach walki z prześladowaniem kościoła katolickiego w Polsce.  Prześladowanym? Serio?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »