Prasówka Tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (11-17 października 2021)

WIADOMOŚCI

Sąd Najwyższy nie ma uwag do projektu „Stop LGBT” Kai Godek, ekspert od Macierewicza ma sprawę o przekręty finansowe, w 2022 r. ponad 50 mln więcej na Fundusz Kościelny, zacieśniamy współpracę zbrojeniową z Turcja – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Paweł Kukiz, kiedyś niezły buntownik, dzisiaj dobry kumpel prezesa. Ależ uraziły go protesty na placu Zamkowym po decyzji TK, które uznało wyższość polskiego prawa nad unijnym. Facet dyszy z oburzenia, że w dniu, gdy władza świętuje miesięcznicę smoleńską, gdy nieopodal w Bazylice Archikatedralnej leci msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, Tusk organizuje hucpę. Panie Kukiz, nieźle się już panu w głowie namieszało.

2. Sąd Najwyższy ustami prezes Manowskiej przedstawił swoją opinię o projekcie „STOP LGBT” autorstwa Godek, m. in. zakazującym Marszów Równości. Nikogo zapewne nie zdziwi, że pani prezes nie ma żadnych uwag do tego projektu, więc teraz już ze spokojem zajmie się nim Sejm. A co, nie będą nam po ulicach biegali jacyś tacy z tęczową flagą, bo prawa człowieka w Polsce dotyczą tylko „prawdziwych patriotów”.

3. A to sobie Macierewicz dobrał „ekspertów”, którzy stanęli murem za zamachem smoleńskim. Jeden z nich, profesor medycyny sądowej w Łodzi, ma właśnie sprawę o przekręty finansowe. Facet zawyżał stawki za wydawane opinie, a innym (ponad 100 ekspertom) obniżał i tak wychodził na swoje. Jaki ekspert, takie wyniki podkomisji smoleńskiej.

4. Polska Instytucja Kościelna zaciera łapki z radości. W tym roku na Fundusz Kościelny przeznaczono 140 mln zł, a w 2022 roku wrzuci się panom w sutannach 192 mln złotych. Czyż można więc dziwić się, że księża stoją murem za Zjednoczoną Prawicą i duszę diabłu sprzedadzą, byle tylko ta utrzymała się przy władzy?

5. Ręka rękę myje, czyli kto wspierał Bąkiewicza, gdy po chamsku zakłócał w minioną niedzielę protest w obronie naszej obecności w UE? To panowie Marian Piłka i Krzysztof Kawęcki z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Pierwszy jest ekspertem tegoż instytutu, a drugi jego pracownikiem. No i obaj są mocno związani politycznie z obozem władzy. To kolejny już dowód, że rządzącym jest bardzo po drodze z nacjonalistami.

6. Skłóciliśmy się już ze wszystkimi, więc trudno się dziwić, ze nasz rząd poszukuje nowych przyjaciół. Błaszczak stawia na Turcję Erdogana i właśnie oznajmił, że zacieśniamy współpracę wojskową z tym państwem. Faktycznie! Dobre relacje z tymi, którzy gnębią swoją opozycję na całego, którzy nie panują już nad swoimi autorytarnymi zapędami, to szczyt marzeń.

7. Agencja Moody’s bacznie się nam przygląda i ostrzega! Jeśli orzeczenie TK o wyższości naszego prawa wpłynie na wypłatę środków z KPO to musimy liczyć się z negatywnym wpływem tego na krajowy profil kredytowy i wówczas trudno będzie utrzymać ocenę A2 z perspektywą stabilną. No cóż! Jeśli nie skończy się na pogrożeniu paluszkiem tylko, jeśli UE będzie stanowcza i konsekwentna, to wciskanie kitu o potędze, jaką jesteśmy już nie pomoże.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »