Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (12-18.02.2024)

Na mapie świata w kolorze niebieskim biały napis Wiadomości


Komisja Europejska skontroluje polskie konsulaty * PiS mobilizuje się przed wyborami europejskimi i amerykańskimi * Inwigilowanie Pegasusem w PiS * Ksiądz Kneblowski chce zmiany hymnu, bo jest zbyt masoński – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Andrzej Duda ruszył na podbój Afryki i ogłosił, że podpisał z Rwandą dwie umowy o współpracy. Coś tu chyba wyszło nie tak, bo Duda deklaruje pełne wsparcie dla Rwandy, choć nie tak dawno, na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, ostro potępiliśmy rząd tego państwa za wspieranie rebeliantów ludu Tutsi, destabilizujących życie w  Demokratycznej Republice Konga, i dokonujących tam aktów ludobójstwa.  

2. Komisja Europejska wzięła pod lupę naszą aferę wizową, uznając słusznie, że to poważna sytuacja i może dotyczyć złamania unijnego prawa. Henrik Nielsen, odpowiadający za kwestie dotyczące strefy Schengen informuje, że „Czekamy na informacje, fakty i wyniki dochodzeń. Korzystamy również z narzędzi do oceny Schengen. Ta ocena będzie obejmowała niektóre polskie konsulaty w pierwszej połowie tego roku. Będzie to przyjrzenie się całemu systemowi, zweryfikowanie, czy jest zgodny z kodeksem Schengen, czy są podejmowane odpowiednie środki, by unikać korupcji i przestępstw. A prezes wciąż przekonuje, że żadnej afery nie ma.

3. Prezesowi marzy się prezydentura Donalda Trumpa. Stąd pomysł poparcia go w wyborach prezydenckich. Jak on to zamierza zrobić, licho wie. Jedno jest pewne. Jakiekolwiek działania wynikające z tego planu, to nic innego, jak ingerencja w sprawy innego państwa.

4. Nieźle się trzęsie w PiS-ie. Politycy partii patrzą na siebie podejrzliwie i zastanawiają się, który z nich był podsłuchiwany Pegasusem. Ponoć na bank na liście znajdują się, obok Morawieckiego, Ryszard Terlecki, Marek Suski, Krzysztof Sobolewski, Ryszard Czarnecki, Adam Bielan, Marek Kuchciński. Jak to się potwierdzi to może być bomba, która rozsadzi PiS od środka z wielkim hukiem. Przyznam się, że czekam na to bardzo niecierpliwie.

5. Klub Jagielloński wystosował apel o zakończenie wojenki polsko – polskiej. Przez 8 lat owa instytucja była podnóżkiem obozu władzy. Kacper Kita, autor nagonki na Teatr im. Słowackiego za „Dziady”; Igor Janke, fan Orbana i wielbiciel Morawieckiego; Wróblewski, Trudnowski i wielu innych, bez oporu przyzwalających PiS-owi na łamanie prawa, odejście od Konstytucji. Co ich tak nagle oświeciło?

7. Przez dobry rok mogliśmy odpocząć od księdza Kneblowskiego, kapelana naziolków z Bydgoszczy. Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy i szlaban na wypowiedzi publiczne owego pana również. Tak więc księżulo wraca i od razu rzuca na stół propozycję, by zmienić hymn Polski, bo to masoński wynalazek. Zamiast Mazurka Dąbrowskiego proponuje Złotą Pieśń Sarmacką, do której on sam napisał słowa. Właśnie odsłuchałam i muszę przyznać, to niezły gniot.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »