Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (12 – 18 czerwca 2023)


Ekipa Dudy oskarżała urzędników Komorowskiego. Sąd nie dopatrzył się przestępstwa * PiS znów straszy uchodźcami * Pieniądze za wynajęcie Atlas Areny na konwencję PiS pójdą na program in vitro * Klub milionerów PiS * Kaczyński wraca do rządu – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Wszyscy pamiętamy, jak PiS zapowiadał rozliczenie rządów PO/PSL za patologię i okradanie obywateli. No i po 4 latach procesu Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił ministra Dariusza Młotkiewicza i sześciu innych pracowników kancelarii byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, którym zarzucano kradzież w prezydenckich rezydencjach (w tym dwuletni telewizor i prawie nowy ekspres do kawy). Ktoś poinformuje o tym wyborców PiS?

2. Tonący brzytwy się chwyta, więc prezes wraca do tematu imigrantów. Mówi zdecydowane NIE ich lokacji u nas i planuje przeprowadzić referendum w tej sprawie. Zapomniał jednak poinformować, że przez 8 lat jego nierządów, jak podaje ZUS, liczba cudzoziemców w Polsce wzrosła do ponad miliona, z czego Ukraińcy to 745 tys., a reszta to ci „gorsi” (za rządów PO/PSL było ich 184 tys.). I kilka tysięcy cudzoziemców będzie oficjalnie zatrudnionych przez Orlen.

3. Na konwencję jego partii ma być wynajęta Atlas Arena w Łodzi i te 100 tys. zł, czyli koszt wynajmu, będzie przeznaczone przez władze miasta na program in vitro. No proszę! Nawet prezesowi udaje się czasami zrobić coś dobrego!

4. Reżimówka chwali się serialem pt. „Reset”, który ma przekonać naród, jakim to zdrajcą i sługą Putina jest Donald Tusk i jego ludzie. No i znowu wpadka. Na portalu WikiLeaks można znaleźć tajne depesze dyplomatów amerykańskich, które zadają kłam teoriom Cenckiewicza i Rachonia, autorów owego gniota. Wynika z nich m.in., że Tusk i Sikorski wielokrotnie przestrzegali przed wzrastającą agresją Rosji; starali się przyciągnąć wschodnioeuropejskie kraje, takie jak Ukraina czy Gruzja, bliżej zachodnich instytucji; polskie inicjatywy w regionie, takie jak Partnerstwo Wschodnie, miały na celu ograniczenie ekspansji Rosji; dążyli do zbudowania szerokiej koalicji w Unii Europejskiej, która miałaby większy wpływ na Rosję niż poszczególne kraje członkowskie.

5. Małe podsumowanie. W ciągu 8 lat rządów PiS, w spółkach z udziałem państwa zasiadło 152 „ludzi obozu władzy”. Załapali się oni na ponad 437 mln zł pensji, nagrody do 45 mln zł, 90-ciu spośród nich, znalazło się na liście polskich milionerów. Ktoś zdziwiony? Przecież im się to należało. (sic!)

6. Plotka niesie, że prezes planuje powrót do rządu. Ponoć wściekł się, że jego ministrowie są mało gramotni, premier nie daje rady, słupki sondażowe lecą w dół, koryto się oddala, więc on nie chce, ale musi…

7. Zła wiadomość dla Dudy. Senat podjął decyzję w sprawie petycji, w której upraszano, by ozdobić Dudę Łańcuchem Orderu Orła Białego, drogocennym klejnotem koronnym polskich królów i prezydentów II RP. Senatorzy wywalili petycję do kosza, uzasadniając odmowę tym, że ów łańcuch był przede wszystkim atrybutem królów, a Duda królem nie jest.

8. Edukatorzy seksualni przeprowadzili badania w grupie ponad 10 tys. osób w wieku 13-22 lat, co wbija się do głów młodzieży na lekcjach Wychowania do Życia w Rodzinie? To m.in. modlitwa metodą walki z pokusą masturbacji; modlitwa za „zbiorowe opętanie Polek”, uczestniczek marszów protestujących wobec zakazu aborcji, w małżeństwie nie może dojść do gwałtu, bo żona musi, jak mąż ma chętkę. Zero rozmów o antykoncepcji, chorobach wenerycznych, ważnych zagadnieniach związanych z seksem. Gdzie my żyjemy? [cały raport na stronach ponton.org- red.]

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »