Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (12 – 18 grudnia 2022)

Kaczyński uderza w ludzi z miasta. Częstochowa i Kraków nie chcą finansować religii w szkołach. Rząd ujawnił prawdę o zadłużeniu poza budżetem. PiS kapituluje przed Brukselą – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Prezes Kaczyński doszedł do wniosku, że dotychczasowi wrogowie (UE, Niemcy, Francuzi, ludzie spod tęczowej flagi, narodzeni z in vitro, lekarze, nauczyciele, Tusk, opozycja uliczna itd.) już się ludowi nieco przejedli, więc postanowił znaleźć nowych. Wpadł do Przysuchy na Zgromadzenie Polskiej Wsi i pokazał kogo rolnicy mają już nie lubić. Mieszkańców miast! Tych, którzy przenoszą się na wieś i zaburzają spokój, zapominając kto tu rządzić powinien. Ciekawe, kto będzie następny na liście wrogów?

2. Radni z Częstochowy przyjęli uchwałę, w której chcą odejść od finansowania lekcji religii. Uznali, że jeśli rząd chce, to niech sam płaci katechetom, bo samorząd nie ma na to kasy. Podobnie i w Krakowie, choć tutaj jeden z radnych, Łukasz Wantuch, idzie dalej i proponuje, by katecheci pracowali za darmo, tak w ramach posługi wolontariackiej. Czekam na podobne decyzje w innych miastach.

3. Rząd pierwszy chyba raz powiedział prawdę. Okazuje się, że na koniec III kwartału 2022 r. zadłużenie funduszu covidowego sięgało 144 mld zł, co w połączeniu z PFR oraz Krajowym Funduszem Drogowym daje już ponad 280 mld zł poza budżetem państwa. 280 mld zł poza budżetem, choć z nich są finansowane bieżące wydatki państwa. Tyle kasy poza kontrolą!

4. Jak widać, Sejm nie ma za wiele do roboty, więc wziął się za obywatelski projekt  „#wObronieChrześcijan”. Głosami koalicji rządzącej projekt ten dopuszczono do dalszego procedowania i ani się obejrzymy, jak stanie się on prawem obowiązującym. Rozumiem więc, że gdy nazwę księdza pedofila pedofilem, gdy będę piętnować niemoralność duchownych, ich pijaństwo i zachłanność, będę protestować przed kościołem to wsadzą mnie za kratki.

5. Z jednej strony Morawiecki pojechał ostro po Ziobrze, przyznając głośno, że „Sądownictwo zostało doprowadzone do stanu półzapaści i większego chaosu i kłopotów, niż mamy w sądownictwie, już chyba mieć nie możemy”, z drugiej zaś… w głosowaniu nad wotum nieufności wobec swojego kumpla wykazał się pełną lojalnością. Ktoś mi to wytłumaczy, jak to możliwe?

6. Ojczulkowie narodu bardzo dbają o swoich. Przykładem z ostatnich dni chociażby prezes Wód Polskich Przemysław Daca, który wyleciał ze stanowiska za katastrofę ekologiczną na Odrze. Dzisiaj ów pan jest wicedyrektorem w Instytucie Ochrony Środowiska, który… bada przyczyny tejże katastrofy. Mamy też słynnego Kałużę, którypo wejściu do sejmiku śląskiego z listy KO, natychmiast się przepartyjnił i zapałał miłością do PiS. Za wierną służbę czeka na niego ponoć stanowisko wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

7. Rząd potrzebuje kasy, nic więc dziwnego, że kapituluje przed Brukselą i zapowiada ustawę, dzięki której zdobędziemy pieniądze z KPO. Projekt ustawy zakłada m. in., że zniknie izba w Sądzie Najwyższym, która miała karać sędziów, a jej funkcję przejmie Naczelny Sąd Administracyjny, będzie pełna zgoda na badanie niezależności sędziów powołanych przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa, zmieni się głośna ustawa kagańcowa, która służyła do dyscyplinowania sędziów krytycznych wobec zmian wprowadzanych przez Ziobrę. Oczywiście Ziobro i jego kumple partyjni są na nie. Podobnie i Duda, bo przyjęcie tej ustawy wyraźnie pokazuje, iż nominując upolitycznionych sędziów, działał niezgodnie z Konstytucją.  

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »