Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (12 – 18 lipca 2021)

„Washington Post” domaga się zdecydowanej reakcji USA w sprawie TVN. Żaryn rozesłał list do sygnatariuszy międzynarodowego apelu w sprawie zatrzymania Kramka. Wartki strumień pieniędzy dla Sakiewicza i jego Fundacji Niezależne Media – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenie ubiegłego tygodnia

1. Rząd kombinuje jak może, by zlikwidować TVN.  Głos w sprawie zajął „Washington Post” i domaga się zdecydowanej reakcji USA. Autorzy wydanego oświadczenia zdecydowanie piszą o PiS jako partii prawicowej i nacjonalistycznej, o władzy autorytarnej w Polsce. Oby ten głos dotarł, gdzie trzeba i  administracja Bidena stanęła po jasnej stronie mocy. Oby pokazała, że takimi gestami jak zakup czołgów amerykańskich bez przetargu, negocjacji i jakiegokolwiek trybu przez Błaszczaka, nie da sobie zamknąć ust.

2. Anna Siarkowska i Janusz Kowalski, oboje z PiS-u, poczuli misję i ruszyli na dom dla dzieci w Nowym Dworze Gdańskim. Oczywiście w świetle fleszy. Powód? Dzieci były zmuszane do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. No i w tym właśnie świetle fleszy, politycy zrobili z siebie idiotów, bo okazało się, że nikt dzieciaków nie przymuszał. Małoletnie dostały zgodę babci, a pozostałe same podjęły decyzję o zaszczepieniu się. Miała być piękna, spektakularna akcja, a wyszło jak zawsze…

3. Proboszcz parafii we Włoszczowej odprawił mszę w intencji niejakiego księdza Kamila, pedofila. Zapytany o to, co czyni, proboszcz bronił się, podważając zeznania osób skrzywdzonych przez Kamila i jednocześnie uznał, że o wiele większym grzechem od pedofilii jest aborcja. Piekła nie trzeba daleko szukać.

4. Kolejny przykład na to, że tańcząc, jak obóz władzy zagra, to można liczyć na wartki strumień mamony. Przekonał się o tym Tomasz Sakiewicz i jego Fundacja Niezależne Media. Załapał się on na kilka milionów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na multimedialny projekt Puszcza.tv. Fundacja wydała kasę na baner reklamowy (810,5 tys. zł), artykuły sponsorowane (265,2 tys. zł), które nie wiadomo, gdzie były publikowane i honoraria dla autorów (323 tys. zł), plus coś tam jeszcze i wyszło ok. 4 mln zł. Tyle pieniędzy za jakiś projekt widmo…

5. Rząd prowadzi regularną woję z Fundacją Otwarty Dialog. Bez skrupułów wywalił z Polski żonę Bartosza Kramka, członka tej Fundacji, jego wsadził na 3 tygodnie do więzienia, a teraz Żaryn rozesłał list do sygnatariuszy międzynarodowego apelu w sprawie zatrzymania Kramka.

6. Życie polskiego emeryta nie jest wesołe, ale są tacy, którzy nieźle mogą poszaleć. Do tych seniorów na pewno należą hierarchowie kościelni, których emerytury są wyższe nawet od dochodów papieża emeryta (były papież Benedykt dostaje 11,3 tys. zł). Taki Głódź zapracował sobie ponoć na 18 tys. zł, a o emeryturze Rydzyka wprawdzie nic nie wiadomo, ale na bank nie jest niska. Zwykły proboszcz może liczyć na 5 tys. zł, biskupi na ponad 10 tys. zł.

7. Mamy w Europie coraz bardziej przerąbane. Orzeczenia o nieprawidłowościach mnożą się na potęgę, a teraz KE bierze ostro pod lupę te nasze „strefy wolne od LGBT” i wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w  sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, związanym z równością i ochroną praw podstawowych. Ale co tam! Nasz TK kolejny już raz uzna naszą wyższość nad prawem unijnym i będzie cacy. Ciekawe, jak rząd będzie śpiewał, kiedy fundusz na odbudowę po pandemii odpłynie w siną dal.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »