Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (12 -18 września 2022)

Otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Agencja Fitch obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski. Pegasus – Ziobro i Kamiński wezwani na posiedzenie komisji PE. Morawiecki dla Wprost” – inflacja w przyszłym roku znowu zacznie rosnąć. Do Polski trafił muł a  nie węgiel – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia było otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Zjechali się ojczulkowie narodu, by świętować tę imprezkę godnie, po bożemu i z dumą. A co tam, że inwestycja niedokończona, że robota mało solidna, bo już pojawiają się pęknięcia na główce falochronu przy wejściu do portu. Trzeba natychmiast głosić sukces i wierzyć, że to pomoże podciągnąć w górę słupki sondażowe.

2. Agencja Fitch obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 z 5,2% do 3,9%, a w 2023 z 3% do 1,5% i wieszczy, że nasza gospodarka wejdzie w techniczną stagnację.

3. A to się Kukiz popisał  w programie „Hejt Park” na Kanale Sportowym w serwisie YouTube. Zapewne zaskoczyły go liczne telefony, w których krytykowano jego służalczość wobec PiS i nierealne pomysły. W którymś momencie więc nerwy mu puściły i rzucił do jednego z dzwoniących – „Słuchaj, oszczędź sobie z tym pijanym wójtem, bo zacznę do ciebie np. cwelu mówić”. Kultura polityczna leży i kwiczy…

4. Dziennikarze TVP Info uznali, że prawdziwy Polak patriota nie ogląda transmisji z takich wydarzeń jak wręczanie nagród M100 Media Award, które w tym roku odbyły się w Poczdamie, więc można mu wcisnąć kit. Umiejętnie  zmanipulowali wypowiedź kanclerza Niemiec, Olafa Scholza sugerując jakoby w swoim przemówieniu zagroził Polsce i straszył rewizją granic. A Scholz jasno powiedział, że nienaruszalność granic i integralność terytorialna stanowią podstawę ładu międzynarodowego, ale czy to teraz ważne? Jestem pewna, że wielu Polaków łyknęło tę bujdę.

5. Komisja działająca w Parlamencie Europejskim, która bada sprawę używania Pegasusa i innego oprogramowania szpiegowskiego przez unijne rządy, zaprosiła Ziobrę i Kamińskiego na swoje posiedzenie. Panowie uznali jednak odmówili udziału w spotkaniu. Teraz mają problem, bo komisja przyjedzie na trzy dni do Polski, by spotkać się m.in. z osobami podsłuchiwanymi, posłami i senatorami, członkami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony praw człowieka, więc wydaje się, że będą zmuszeni do rozmowy. No chyba, że gdzieś się schowają.

6. Do dzieciaków w wieku 13-14 lat trafiła ankieta do wypełnienia, a w niej pytania  o praktykowane zachowania seksualne, dopuszczalność aborcji i eutanazji, stosunek do homoseksualizmu, religii i Kościoła katolickiego czy o poglądy polityczne. Oczywiście, warianty odpowiedzi są idealnie zgodne z tym, co propaguje obóz władzy. Ktoś wie, jaki jest sens tej ankiety? Czyżby Czarnek chciał sprawdzić, czy prowadzona już 7 lat indoktrynacja przynosi skutki?

7. Dzisiaj mamy inflację na poziomie 16,1%. Glapiński obiecał, że w przyszłym roku będzie ona znacznie niższa, może nawet w okolicach 3%, a tymczasem Morawiecki przyznał, że w pierwszym kwartale 2023 r. skoczy w górę. Przejęzyczył się?

8. Na Mazurach jest działka, własność spółki Jana Investment. To tam przylatuje z reguły helikopterem i odpoczywa od trudów codziennego życia Marta Kaczyńska, żona prezesa tejże spółki. I to tam właśnie, zapewne dla jej wygody, wykopano kanał zakończony piękną przystanią. Oczywiście, bez wymaganych pozwoleń, bez wiedzy i zgody Wód Polskich. Wprawdzie do akcji wkroczyła już prokuratura, ale tylko naiwniak może uwierzyć, że mąż Kaczyńskiej zostanie ukarany za taką samowolkę.

9. Wreszcie dotarł do Polski węgiel z Indonezji. Wiadomość super, ale niestety handlowcy go sobie odpuścili, bo choć z daleka piękny i czarny, to okazało się, że to zwykły muł, najgorsze ze znanych odpadów po produkcji węgla. Czego ten rząd się nie tknie, to spartoli na całego!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »