Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (13 -19 marca 2023)

Wiceminister wzywa strażaków na marsz w obronie papieża. Morawiecki skorzysta z drożyzny. Rząd szuka pieniędzy na trzynastki. Protestujący w sprawie osób z niepełnosprawnościami chcą spotkania z pierwszą damą. Pranie mózgów w szkole prokuratorów – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Ulicami Nowego Targu przeszło ok. 1,5 tysiąca osób, odmawiając różaniec, modląc się o opamiętanie bezbożników, którzy atakują polskiego papieża. Wśród uczestników dominowali seniorzy w wieku 60-70 lat, rodzin z dziećmi było nie więcej jak 10, a samotnych młodych czy nastolatków praktycznie wcale. Marsz w intencji boskości Jana Pawła II mieli też, na zalecenie wiceministra Edwarda Siarki, zasilić strażacy z Podhala w galowych mundurach ze sztandarami i rodzinami, ale ci, czując polityczny podtekst, chyba jednak się zaparli, bo jakoś ich widać tam nie było.

2. Świetna wiadomość dla Morawieckiego. Inflacja w lutym wyniosła 18,4%! Gdy przeciętny obywatel ze zgrozą w oku i pustym już portfelem próbuje przeżyć, premier może spać spokojnie, bo w odpowiednim momencie zamienił po cichutku swoje oszczędności w obligacje i dzięki temu zarobił ok. 347 tys. 484 zł 24 gr.

3. Emeryci niecierpliwie czekają na obiecane 13-tki, a tu nagle mała wpadka. Rząd zorientował się, że kasy mu nie styknie, postanowił pożyczyć pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej, czyli od przyszłych emerytów, którzy są zupełnie nieświadomi tego, że to oni właśnie sfinansują tę operację. Pożyczka ma być nieoprocentowana, a jej spłata zostanie rozłożona na dziesięć równych rocznych rat, z których pierwsza płatna będzie w 2028 r.

4. Trwa protest osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Sejmie. Dla Terleckiego to nic innego, jak zwykłe przedstawienie, dla tej grupy obywatelskiej to walka o godne życie. O spotkanie poprosili parę prezydencką, licząc głównie na panią Dudową. Ta jednak, jak to jest w jej zwyczaju, zapewne zignoruje zaproszenie. Poza tym, jak twierdzi szef gabinetu prezydenta, ten protest to nic innego, jak element kampanii wyborczej określonych polityków opozycji, a Agata w politykę się nie miesza. A pamiętacie jej obietnice sprzed lat?

5. Ordo Iuris wpadło na nowy pomysł. Marzy mu się wprowadzenie możliwości zdawania religii na maturze, co powinno ułatwić rekrutację do seminariów duchownych. No tak, tłumy przecież walą do tych drzwi…

6. W Krakowie działa szkoła sędziów i prokuratorów, którą nadzoruje bezpośrednio Zbigniew Ziobro. Co o tej szkole mówią najbardziej zainteresowani? „Niedoświadczeni wykładowcy, niski poziom zajęć, a do tego „indoktrynacja”, a więc nachalne promowanie populizmu penalnego (m.in. forsowanie zaostrzenia sankcji karnych w celu zdobycia poparcia politycznego)”, zachwalanie „deformy” Ziobry, zwykłe pranie mózgu, nauczanie konformizmu…  Ech, bez komentarza…

7. Duda powoli szykuje się do wylotu z Pałacu Prezydenckiego. Świetnie wie, że ze względu na dotychczasowe dokonania nie może liczyć na ciepłą posadkę w Polsce, więc szuka czegoś poza granicami kraju. Ponoć marzy mu się stanowisko wysłannika specjalnego ONZ. Dwoi się więc i troi, byle błysnąć na arenie międzynarodowej, macha fotki z ważnymi ludźmi, bryluje na salonach świata i wierzy, że tenże świat zapomni o jego roli w upadku polskiej demokracji.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »