Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (13 -19 września 2021)

WIADOMOŚCI

Prezes NBP chce sprowadzić kolejne tony złota z Londynu, Kaczyński pisze do prezesa klubów „Gazety Polskiej, Międlar skazany za nawoływanie do nienawiści, Ziobro broni stref wolnych od LGBT, a górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej dostaną podwyżki – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Prezes, oburzony na postanowienia UE, napisał list do prezesa klubów „Gazety Polskiej”, a w nim wezwał do jeszcze większej obrony Polski i Europy. No jasne! To już ten czas, by klubowicze ruszyli na wielką krucjatę, której celem będzie Europa katofanatyczna. Europa Kaczyńskiego.

2. Aż 4 lata musiały upłynąć, by wreszcie znalazł się sędzia, który odważył się wydać wyrok na ostro nacjonalizującego, byłego księdza Jacka Międlara. Za nawoływanie do nienawiści dostał „straszną” karę, czyli rok ograniczenia wolności, polegający na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Ciekawe, gdzie będzie zasuwał? Proponuję prace w Muzeum Auschwitz – Birkenau, a po robocie obowiązkowo przegląd filmów o obozie.

3. Czarnek bez podania przyczyn zawiesił konkurs na wsparcie finansowe telefonu zaufania dla młodzieży, a za to dał sporo kasy fundacji Auxilium na wspomaganie dzieciaków swoim telefonem. No i mamy sytuację, gdy z tego telefonu skorzystała kobieta, podająca się za 15-latkę w ciąży. Co usłyszała od konsultantki? „Aborcja to jest straszny grzech. Nie możesz usunąć ciąży. Osoby, które dokonały aborcji bardzo tego żałują, od tego nie ma odwrotu. Pokochasz dziecko, jak się urodzi. To dziecko ci się odwdzięczy za to, że nic mu nie zrobiłaś, zanim się urodziło. Módl się do Boga, Bóg cię na pewno wysłucha”. Bez komentarza!

4. Mamy „powtórkę z  rozrywki”. Sejmowe komisje finansów i samorządu terytorialnego przegłosowały poprawkę zwiększającą dochody samorządów w związku z programem Polski Ład (32 głosy-za, 28- przeciw). Po 15 minutach poseł PiS zgłosił wniosek o formalne anulowanie tejże poprawki. Wniosek ten został przyjęty większością głosów, odbyło się więc kolejne rozpatrzenie poprawki już wcześniej rozpatrzonej i tym razem już nie przeszła. Jak widać, reasumpcja coraz bardziej trendy.

5. Leżało sobie spokojnie polskie złoto w skarbcu Banku Anglii od zakończenia II wojny światowej, ale obecnej władzy to chyba bardzo przeszkadzało, więc w 2019 roku ściągnięto do Polski 100 ton tego kruszcu, pozostawiając w Londynie 123,8 ton. Teraz prezes NBP chce zmniejszyć  rezerwy w Londynie do 50 ton. Niby zamierza też dokupić nieco złota, ale mam swoją teorię spiskową na ten temat.  Złoto potrzebne, by łatać dziury, przeżreć, wydać na te wszystkie Plusy…

6. Ziobro staje w obronie stref wolnych od LGBT i oburza się na UE, która nas szantażuje, wali w naszą suwerenność i w ogóle jest do kitu. Posłuchałam faceta przez chwilę i wiem jedno. Gdyby to od niego zależało, już bylibyśmy w stanie wojny z całą Europą i nie tylko.

7. Jastrzębska Spółka Węglowa zanotowała na koniec I półrocza 330,5 mln strat, ale co tam. Zgodnie z zawartym porozumieniem podniosła stawki w tabelach płac o 1,6 proc. od września, to koszt 23,5 mln zł w 2021 r. Przyznała jednorazowe nagrody, co daje 113,5 mln i podniosła wartość posiłku, a to kolejne 2,3 mln zł. W sumie więc spółka mająca taką stratę wyda na zaspokojenie roszczeń górników 139,3 mln zł!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »