Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (15.03-21.03.2021)

Radny Solidarnej Polski tworzy listę „Przeciw Polsce”. Władze spółki Wodociągi Krakowa zafundowały mieszkańcom mszę za37,5 tys. zł. Na Twitterze atak na dziennikarzy Onetu z konata MON. Elektrownia atomowa musi powstać, bo dogadaliśmy się z Amerykanami – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Dariusz Matecki, radny Solidarnej Polski w Szczecinie, tworzy listę „Przeciw Polsce”, gdzie skrupulatnie umieszcza tych, którzy w jego mniemaniu są wrogami Ojczyzny, a praktycznie wrogami prezesa i obozu władzy. Są tam m. in.  Donald Tusk, Komorowski, Kwaśniewski, Marek Belka i Hołownia. Ponoć lista z każdym dniem pęcznieje od nowych nazwisk. Tak tylko dla przypomnienia, takie list mieli Niemcy, gdy wkraczali do Polski w 1939…

2. Na koncie MON na Twitterze nastąpił zmasowany atak na dziennikarzy Onetu. Oczywiście obraźliwy, wręcz chamski. Onet był pewien, że to hejterzy przejęli konto i hulają równo, a tu … niespodzianka. Tonie hakerzy, tylko urzędnicy! To odwet ministerstwa za artykuły o fatalnym stanie polskiego wojska. Ministerstwo nie widzi nic złego w tym, bo taka reakcja ministerstwa „była w pełni uzasadniona”. Ech, narodzie!

3. Mój „ulubieniec”, który przegrał ze mną sprawę w sądzie, nacjonalista Robert Bąkiewicz, produkował się ostatnio w Radiu Maryja. Wyraźnie widać, że facet ma misję i marzy mu się krucjata przeciwko wrogom atakującym ten wspaniały i prawy polski kościół. Jakaś wojna mu chodzi po głowie i on się już szykuje.

4. Wychodzi na to, że UE prezesowi i jego ekipie nie odpuści. Widzi ona, że z tą praworządnością u nas coraz gorzej i planuje sankcje, na których Polska może stracić grube miliardy złotych. Jedyną szansą jest TSUE, który rozpatrzy skargę polską zgodnie z oczekiwaniami obozu władzy. Ależ będzie skowyt, jeśli jednak Trybunał stanie po stronie UE.

5. W Krakowie władze spółki Wodociągi Krakowa nieźle zaszalały. Z okazji 120 rocznicy powstania wodociągów miejskich zafundowali mieszkańcom… mszę za 37,5 tys. zł. Kościół, w którym odbyła się ta msza, którą można było obejrzeć w internecie, przyozdobiono kwiatami za 2,7 tys. zł. Mszę obejrzało ją 870 osób. Ma się ten gest, prawda?

6. Minister Wójcik, pytany o Obajtka, stwierdził dość beztrosko, że tykanie się tego pana „nie służy Polsce”. To znaczy, co? Polska runie jeśli Obajtek wciąż będzie na językach? Czy ktoś mi może wytłumaczyć, co ma wspólnego dobro Polski z tym facetem?

7. Zbigniew Ziobro wciąż wietrzy spiski i szuka wrogów. Przez ponad 5 lat funkcjonowania Zjednoczona Koalicja wytoczyła 172 sprawy przeciwko mediom za „bezzasadne” krytykowanie ich wspaniałej władzy. Wyborczą pozwano 62 razy.

8. Świat odchodzi od elektrowni atomowych, ale nie my. U nas elektrownia tego typu powstanie. Dlaczego? Bo dogadaliśmy się w tej sprawie z Amerykanami. Tak mówi Soboń. I to jedyne uzasadnienie? Serio? Bardziej durnego argumentu nie słyszałam!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »