Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (15-21 sierpnia 2022)

Jacek Sasin obiecuje, że nie zabraknie prądu. Pomorskie Lasy Państwowe odrzucają ważny certyfikat. 122 milionerów z PiS. Nigdzie w UE spadek PKB nie jest tak głęboki, jak w Polsce. Duda o durniach i zdrajcach, czyli pomagających uchodźcom na granicy z Białorusią – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Tydzień temu pisałam, jak to na obozie, zorganizowanym przez Oazę Nowego Życia, wiązano dzieciom ręce, by na własnej skórze przekonały się, jak ciężkie było życie Jezusa w niewoli. Sprawa ma ciąg dalszy. Fundacja Biuro Ochrony Praw Dziecka złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Co na to Ministerstwo Sprawiedliwości? Toż to „dyskryminacja wiernych, a także odzieranie z godności uczestników i organizatorów oazy”, więc wiceminister Warchoł złożył przeciwko Fundacji swój wniosek do prokuratury o ukaranie tejże Fundacji za dyskryminację wyznaniową i fałszywe zawiadomienie o przestępstwie.

2. Czym tu przykryć wpadkę z Odrą? To już wie minister Moskwa! Zakasała rękawy i ostro wzięła się za wyjaśnianie katastrofy, ale nie tej, dzisiejszej, lecz z 2009 roku, gdy rządziła Platforma Obywatelska. Jak myślicie, uda jej się w ten sposób przykryć nieudolność i amatorszczyznę tego rządu?

3. Do głosu dorwał się Sasin i tym razem obiecał, że prądu nam nie zabraknie. No cóż, raczej nie podzielam pewności tego pana i po jego wystąpieniu jestem przekonana, że czeka nas niezły kanał.

4. Zgodnie z zasadą, że „po nas choćby potop” brat Obajtka, szef Lasów Państwowych na Pomorzu, postanowił zrezygnować z ważnego międzynarodowego certyfikatu Forest Stewardship Council (FSC). Teraz będzie mógł do woli wycinać drzewa i nic go nie obchodzi klimat. Ważne jest tylko to, co teraz. No i kasa!

5. Wszyscy pamiętamy, jak to prezes obiecał, że stworzy w Polsce nową elitę i trzeba przyznać, że mu się udało. Za rządów jego partii przybyło 122 milionerów. To ludzie, którzy siedzą sobie w spółkach państwowych i jakże im dobrze. Ech, jakie państwo, taka jego elita…

6. Znowu jesteśmy liderem Europy. Tym razem chodzi o PKB, którego spadek nigdzie nie jest tak głęboki, jak u nas. Jego wskaźnik w II kwartale wzrósł tylko o 5,3% (dla porównania, w I kwartale było to 8,5%).

7. Andrzej Duda jaki jest, każdy widzi. Niby nic w jego wykonaniu nie powinno nas dziwić, a jednak… Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego nazwał ludzi, którzy pomagają uchodźcom na granicy z Białorusią, durniami i zdrajcami! Ciekawe, jakim słowem można określić takich jak on, co to mają w nosie nie tylko konwencje międzynarodowe, prawa człowieka, ale i Dekalog?

8. I na koniec, ciekawostka! IBRIS przeprowadził sondaż na temat przyczyn zwycięstwa polskiego w bitwie nad Wisłą. Uwaga! 30% ankietowanych uznało, że zwycięstwo to zawdzięczamy „wsparciu Boga i Matki Boskiej”. Gdzie ja żyję?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »