Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (16-22 sierpnia 2021)

Ten PiS coraz mocniej PiSzczy i powiem szczerze, niczym mnie już nie jest w stanie zaskoczyć. No chyba, że nagle wróci na drogę demokracji, ale to byłaby już historia z serii Fantasy. Póki co, życie toczy się dalej, jest niedziela, więc i czas na prasówkę tygodniówkę. Zapraszam.

…………………………….

1.Chwała Bogu, że mamy takiego Błaszczaka, Morawieckiego i całą kupę im podobnych. Dzięki temu nie musimy się bać, że tych 32 uchodźców koczujących przy granicy z Polską nas napadnie, zagrozi naszej suwerenności. I do tego ten kot! O nie! Nie będzie futrzak afgański ganiał za naszymi polskimi myszami! A już te wybitne słowa szefa MON o opozycji, którą nazwał pożytecznymi idiotami, napawają naród jeszcze większą miłością do nieRządu. Ja czuję się bezpieczna, a Wy?

2.Wreszcie nieRząd raczył odpowiedzieć KE w sprawie Izby Dyscyplinarnej. Trzeba przyznać, że długo myślał, aż w końcu.. jest! A co w niej?  Informacja, że Polska złożyła wniosek o uchylenie postanowienia TSUE o zastosowaniu środka tymczasowego ws. Izby Dyscyplinarnej SN. Owszem, jest w planach zlikwidowanie ID, ale to trudna sprawa, bo brakuje środków, by ją zawiesić. HM, może UE się zlituje i da na to kasę?

3.Banaś nie odpuszcza rządzącym. Jest już gotowy raport w sprawie wydatkowania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości, który założony został po to, by pomoc ofiarom przestępstw, a okazał się w znacznym stopniu kasą zapomogową dla ludzi Ziobry. To oni stoją za Fundacją Ex Bono, założonej w 2018 roku, do której z Funduszu  trafiło 9 mln zł. Bierzmy przykład z Ziobry, jak dbać o swoich!

4.A to się minister rolnictwa, niejaki Grzegorz Puda, wkurzył! Facet został uziemiony na lotnisku w Rzeszowie, bo nie zdążył się odprawić, co ewidentną winą urzędnika ministerstwa z 20-letnim stażem. Już wcześniej mu ten urzędnik podpadł,  bo zarezerwował mu 4-gwiazdkowy hoterl Hilton-Doubletree (150 euro za noc), w którym, z powodu pandemii zamknięta była restauracja. No i teraz taki afront!!!  Toż to zbrodnia niesłychana i słusznie Puda domaga się  wywalenia go z pracy. On przecież VIP nad VIP-ami i nie daruje takiej zniewagi.

5. Reasumpcja głosowania w Sejmie wciąż budzi wiele emocji. Oczywiście politycy PiS nie mają sobie nic do zarzucenia, a marszałek Witek zwłaszcza. Nic to, że powołuje się na ekspertyzy prawne sprzed 3 lat i dotyczące zupełnie innej kwestii, to jeszcze politycy ZP usiłują wmówić narodowi, że jest ok, że podobna sytuacja miała wcześniej za marszałkowania Ewy Kopacz i Radosława Sikorskiego. No i jak zwykle, okazało się to jedną wielką manipulacją, ale przecież spokojnie, bo nie o prawdę tu chodzi. Wystarczy wiara w wiarę.

6. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda ogłosił z dumą, że postępująca inflacja to nieodzowny element wzrostu siły gospodarczej państwa. Niesamowite! Rozumiem więc, że gdy dojdziemy do tej chwili, gdy z taczkami pełnymi gotówki będziemy lecieć do sklepu by kupić bochenek chleba (jak to było w Niemczech w latach 1019-1923), to powinniśmy być szczęśliwi, bo to będzie oznaczać, że jesteśmy potęgą gospodarczą. Jesuuu! Jacy oni w tym nierządzie mądrzy. Wszystko obrócą na swoją korzyść.

7.Gądecki pisze list do Morawieckiego, bo jasna krew go zalała. Jak to? Oni, KSIĘŻA, mają płacić większy podatek, bo nie będą mogli odliczyć od niego składki zdrowotnej? Toż to woła o pomstę do nieba!  Jak można tak potraktować święte, opasłe z dobrobytu, krowy? Wstydź się panie Morawiecki i biegiem dopisz do Polskiego Ładu, że wszystkie zapisy są ważne, ale nie obowiązują kleru. Wtedy może Gądecki ci wybaczy.

………………………………………

Nie ma to jak nieco makabryczny suchar na koniec prasówki:

Umiera Kaczorescu. Przy łożu śmierci stoi Ziobro i pyta:
– A prezes pamięta, jak Stalin umarł, jak wszyscy ludzie płakali?
– Pamiętam…
– I teraz Polacy będą tak płakać. Za cały Fundusz Sprawiedliwości, kupiłem zapas gazu łzawiącego
”.

Źródło informacji

1.https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27479844,kryzys-na-granicy-blaszczak-o-poslach-ktorzy-pomagaja-uchodzcom.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&do_t=16&do_g=5&do_s=B&s=BoxNewsImg3

2. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-orzeczenie-tsue-ws-izby-dyscyplinarnej-sn-polski-rzad-przesl,nId,5425748#crp_state=1

3. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ex-bono-fundacja-ludzi-solidarnej-polski-i-pieniadze-z-funduszu-sprawiedliwosci/tpljlm3

4, https://wyborcza.pl/7,75398,27468824,feralne-przejscie-vip-dla-ministra.html

5. https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112/marszalkowie-kopacz-i-sikorski-robili-tak-samo-jak-witek-stenogramy-sejmowe-nie-potwierdzaja,1074319.html

6. https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,27469430,wiceminister-upomina-dziennikarza-ws-inflacji-badzmy-powazni.html

7. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/biskupi-krytykuja-polski-lad-wizerunkowo-jest-to-kompletna-porazka/dpzh2z6,79cfc278

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »