Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (16-22 stycznia 2023)

Kukiz zakłada nowe ugrupowanie i uderza w Tuska * Ginekolodzy w woj. mazowieckim nie chcą zakładać wkładek antykoncepcyjnych * Wrzutka do ustawy pomoże w inwigilacji Polaków * Kolejna ustawa bezkarnościowa, mówią o niej lex Lotos – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia w ubiegłego tygodnia

1. Prezes wciąż wierzy, że ma misję i usiłuje przekonać do swoich racji. Ostatnio napisał list, który został odczytany w Rzeszowie, a w nim uświadomił wiernych, że PiS jest potrzebny nie tylko Polsce, ale i państwom regionu oraz całej Europie. Tak więc ludzie oddaj swój głos na kogo trzeba. Czy Europa już wie, że Kaczyński jest jej mężem opatrzności?

2. Paweł Kukiz się uaktywnił i zakłada nową partię, z którą ruszy po zwycięstwo. Trzeba przyznać, że facet jest gotów na wszystko, byle się utrzymać w polityce. Z jednej strony zachwyca się patriotyzmem Kaczyńskiego, z drugiej nie ukrywa, że do wyborów może pójść z każdym, kto go przytuli, nawet ze Schetyną, Czarzastym czy Biedroniem.

3. Propaganda sukcesu ma się wspaniale. Wciąż usiłuje się nas przekonać, że stajemy się potęgą światową, że żyje się u nas cudnie i jest cacy. Ojcowie Narodu puchną z dumy, chwaląc się, że staliśmy się 20. potęgą militarną świata. Taką informację wzięli z Globalnego Rankingu Siły Ognia, ale nie zauważyli, że jego autorzy sami przyznają, iż prezentowane przez nich dane, mają charakter tylko historyczny i rozrywkowy.

4. Fundacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA przeprowadziła badania i okazało się, że w 56 placówkach ginekologicznych Mazowsza lekarze odmawiają pacjentkom założenia wkładki antykoncepcyjnej, powołując się na swoje przekonania religijne.

5. W pisowskiej KRS odbyło się wysłuchanie kandydatów do Sądu Najwyższego. Bezkonkurencyjna okazała się niejaka dr Anna Dziergawka – sędzia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Sędzina zjawiła się na rozmowie z opinią biskupa bydgoskiego, który zaświadczył, że jest ona praktykującą katoliczką i poświadczył jej kwalifikacje moralne.

6. PiS właśnie pochyla się nad Prawem komunikacji elektronicznej. Niby wszystko ok, ale jest w nim zapis, dający odpowiednim służbom dostęp do naszych połączeń telefonicznych, e-maili, czatów i rozmów na różnych komunikatorach. Kolejny krok ku przejęciu całkowitej kontroli nad obywatelem. Kolejny krok ku wzmożonej inwigilacji.

7. Wprawdzie to news z 2022 roku, ale w natłoku innych, zapewne mało kto go zauważył. Wiedzieliście, że zanim dopięto na ostatni guzik sprzedaż Lotosu Saudyjczykom, PiS się odpowiednio zabezpieczył i szybciutko zmienił prawo tak, by członkowie władz spółek nie ponieśli odpowiedzialności karnej za błędne decyzje? Ustawa, nazywana „lex Lotos”, „lex Obajtek” albo „bezkarność 2.0″, przeszła błyskawicznie przez Sejm, a Duda równie błyskawicznie ją podpisał.

8. Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że „zmienił te wszelkie doktryny, które jeszcze kilka lat temu, za rządów naszych poprzedników mówiły, że oddajemy wschodnią część kraju, a linię obrony ustalamy na Wiśle”. Problem w tym, że nikt nigdy nie zamierzał nikomu oddawać wschodniej Polski.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »