Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (17 – 23 października 2022)

Morawiecki jest pewny wypłat unijnych pieniędzy. Ile kosztuje nas instytut do spraw reparacji. Lasy Państwowe powołały zespół duszpasterski. Inflacja niestraszna wyborcom PiS, a Czarnek rozdał 60 mln i niemal wszystko placówkom katolickim. Ulicami Wrocławia znów przejdzie marsz Międlara – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. W Łomży odbyła się uroczystość nadania imienia Studium Życia Rodzinnego. Patronem został biskup Stefanek, który stworzył to studium i, jak zaznacza obecny biskup łomżyński Janusz Stepnowski, „Interesował się tematyką rodziny i swoje życie poświęcił tematyce rodziny.” Oj, faktycznie interesował się, szczególnie gdy zamiatał pod dywan przypadki pedofilii w swojej diecezji.

2. Morawiecki wyrasta na pierwszego naiwniaka Rzeczpospolitej. Już niedługo ponownie wystąpi do Brukseli o wypłatę należnej nam kasy z KPO i jest przekonany, że ją dostaniemy. Gdyby jednak zablokowano nam te pieniądze, to on i cała Polska są gotowi „walczyć o praworządność i upominać się o te pieniądze”. On i praworządność? (sic!)

3. Z wielkim przytupem rząd powołał w grudniu 2021 r. Instytut Spraw Wojennych, który ma się zająć m. in. reparacjami od Niemiec. No cóż, chwilowo jedynym sukcesem tegoż organu jest wysokość pensji dla zatrudnionych w nim „ekspertów”. Dyrektor dostaje ok. 20 tys. zł, a członkowie rady 5 tys. zł miesięcznie.

4. Nawet Bareja by tego nie wymyślił! Lasy Państwowe powołały do życia Zespół Duszpasterski. Będzie on doradzał dyrektorowi generalnemu i pomagał w  „kształtowaniu postaw etyczno-moralnych wśród pracowników Lasów Państwowych oraz integracji pracowników Lasów Państwowych”. Jak pyta jeden z internautów „Coś jeszcze zostało w tym kraju bez nadzoru kleru”.

5. W obliczu postępującej inflacji Polacy zaciskają pasa, ale…nie wszyscy. Jak pokazuje raport „Konsument w kryzysie”, wyborcy PiS stanowią grupę, która nie zamierza oszczędzać i rezygnować z czegokolwiek. Znaczna ich część, ślepo zapatrzona w prezesa i rząd, jest przekonana, że władza świetnie panuje nad sytuacją, a w razie potrzeby zapewni kolejne transfery socjalne  lub wprowadzi kolejne działania osłonowe.

6. Trzydziestu „starych sędziów” SN napisało list do szefowej z nadania PiS-u, niejakiej Manowskiej, w którym zaznaczyli, że nie widzą możliwości „orzekania z osobami powołanymi w wadliwej procedurze”, więc nie będą uczestniczyć w pracach podejmowanych przez sędziów z nadania partii rządzącej, w oparciu o wadliwą procedurę , co stanowi naruszenie prawa.  Brawo!

7. Czarnek ostro depcze resztki polskiej edukacji. Q głowie tylko jedno, katolizację oświaty! Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu na „Innowacje w oświacie” i z 59,6 mln zł  ogólnej kwoty, aż 55,2 mln trafi do szkół prowadzonych przez diecezje, zakony czy katolickie stowarzyszenia.

8. W Lublinie, tuż przy placu Teatralnym stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Zgodnie z zasadą, że im bardziej kiepski bohater, tym większy ma pomnik. To „dzieło” ma mieć 12 metrów szerokości i 4 metry wysokości. Co ciekawe, za takim uhonorowaniem zmarłego tragicznie prezydenta było również kilku radnych z PO i to dzięki ich głosom, decyzja zapadła.

9. Uwaga Wrocławianie! Międlar wraca! Ten były ksiądz, który zmienił sutannę na mowę nienawiści i barwy nacjonalisty, przejdzie ze swoją ekipą ulicami miasta, by uczcić Dzień Niepodległości. Promuje on swój  „Marsz Polaków” w mediach społecznościowych pod hasztagiem #StopUkrainizacjiPolski.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »