Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (18-24 stycznia 2021)

Chaos ze szczepieniami, kanał z pomocą dla przedsiębiorców, dług publiczny sięgający niebios, wtykanie pod pandemię działań, mających utrwalić podstawy policyjnego państwa wyznaniowego, a w sondażach słupki wciąż wysoko – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Władza namawia do zapisywania się do PPK, bo to dla nich kolejna kasa, a dla przedsiębiorców kolejne koszty, ale… jej posłowie przegłosowali zapis, który zakazuje pracownikom biur poselskich przystąpienia do tego nieszczęsnego PPK. Dzięki temu politycy sporo zaoszczędzą. Inni niech bulą…

2. Jacek Międlar, były ksiądz, pyskaty narodowiec z pokręconym systemem antywartości, może spać spokojnie. Obroniła go prokuratura Ziobry. Wspierając się opinią „eksperta”, ks. prof. Witolda Kaweckiego, redemptorysty i wykładowcy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który rozgrzeszył Międlara, oddany Ziobrze prokurator Purymski umorzył postępowanie, uznając prawo Międlara do wolności słowa.

3. Ciekawe ogłoszenie zawisło na stronie Sejmu. Poszukiwani są pracownicy, m.in. do sprzątania, programiści, naczelnik wydziału oraz… „na dowolne stanowisko”! „Dowolne”, czyli jakie?

4. Ponoć wszystko w Polsce jest pod kontrolą rządu. Ponoć rozwijamy się wspaniale, mimo pandemii i przed nami prawdziwe polskie Eldorado. Tylko coś nie tak jest długiem publicznym. Zadłużenie na koniec roku 2020 wynosiło nieco ponad 1 bln 97 mld zł, a od stycznia wzrosło o kilkanaście procent. Około 831 mld zł przypada na dług krajowy, a blisko 266 mld zł na dług w obcych walutach. Polska faktycznie rośnie w siłę pod rządami Zjednoczonej Prawicy… Siłę zadłużenia.

5. Polska Instytucja Kościelna ma się wspaniale. Nie dość, że kasa jej spada z każdej strony, to jeszcze może kupować ziemię za grosze. Taka sytuacja jest w Krakowie, gdzie za niektóre działki duchowni płacą z bonifikatą sięgającą nawet ponad 90%.

6. Czarnek zatrudnił w swoim resorcie Tomasza Rzymkowskiego, który wydaje się być męską wersją Krystyny Pawłowicz. Ten błyskotliwy 34-latek, tak szczelnie zamknięty w swoich fobiach i poglądach, to idealny narybek do instytucji, której celem wychowanie pokoleń Polaków w duchu… no właśnie, jakim? Na pewno nie tolerancji, otwartości, wolności i poszanowania praw człowieka.

7. Były taśmy z ośmiorniczkami, które pogrążyły PO, potem taśmy Srebrnej, które na wielbicielach PiS nie zrobiły żadnego wrażenia, a teraz mamy taśmy wałbrzyskie. Taśmy, które wyraźnie pokazują, według jakiego klucza przyznano kasę samorządom. Wystarczy uznać, że samorząd „to nasz jest” i pieniądze lecą. Proste? Proste!

8. Żeby nie było, że czepiam się tylko prezesa i jego ludzi to słów kilka o PO, która powinna być konstruktywną i silną partią opozycyjną, a jest… jak wydmuszka. Brak spójnego przekazu, brak wizji, wewnętrzne tarcia o przywództwo, rzucanie sloganami i wciąż brak zrozumienia, czemu sondaże jej nie służą. To co? Bierzemy przykład z Białorusi i poczekamy ponad 20 lat, by coś zmienić?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »