Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (19 – 25 października 2020)

Trybunał Konstytucyjny zaostrza przepisy aborcyjne, prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie seks taśm, dziekan Wydziału Teologii KUL tłumaczy, co papież miał na myśli  –  Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Hitem z piekła rodem minionego tygodnia jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W całej Polsce odbyło się już, zdaniem policji, 91 protestów. Hasłem wkurzonych kobiet powinno być „szlaban na seks”, ale szybko zdałam sobie sprawę, że politycy Zjednoczonej Prawicy, Konfederacji i ich wielbiciele „seksują” tylko ku chwale bożej i prokreacji, więc odstawienie ich od łoża nic dla nich nie znaczy. No, chyba, że się mylę i jak zwykle mówią jedno, a czynią drugie.

2. Anna Goławska, współodpowiedzialna za zakup szemranych respiratorów i wadliwych testów, została właśnie wiceministrem w resorcie zdrowia.

3. Gdyby ktoś jeszcze interesował się, jak potoczyły się losy afery seksualnej na Podkarpaciu z udziałem gwiazdy PiS-u w roli głównej, to informuję, że prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. Ktoś zdziwiony?

4. Piotr Duda i jego koledzy z Solidarności obrazili się na Andrzeja Dudą i z hukiem opuścili Radę Dialogu Społecznego. Pan Piotr jakoś tylko zapomniał, że pobierał kasę za udział w spotkaniach RDS, choć od 4 marca 2020 roku fizycznie w nich nie uczestniczył. I skąd on teraz weźmie te 25 tys. zł, by je oddać?

5. Fundacja ePaństwo czekała aż trzy tygodnie na udostępnienie całej dokumentacji zawierającą plan działań na jesienny rzut pandemii. W odpowiedzi dostała linka, pod którym znajduje się dokument na niecałe 6 stron z ogólnymi wytycznymi. Oznacza to jedno. Nie opracowano żadnej strategii na walkę z koronawirusem! Wcale to nie dziwi, bo przecież prezes i jego ludzie mieli na głowie wybory i walkę o utrzymanie Zjednoczonej Prawicy.

6. Ależ zatrzęsło Polską Instytucją Kościelną, gdy papież przyznał, iż homoseksualiści mają prawo do rodziny. Po prostu źle przetłumaczono słowa Franciszka, wyrwano je z kontekstu, bo tak naprawdę chodziło o to, że jakiś tam szacunek ok., ale przy utrzymaniu pełnej dezaprobaty dla takich związków – tak twierdzi dziekan Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Przemysław Kantyka. On wie lepiej od samego papieża, co papież miał na myśli.

7. Janusz Korwin Mikke kolejny już raz udowadnia, że czas na emeryturę. Wymyślił właśnie sposób, jak uchronić dzieci w szkole od koronawirusa. Wystarczy wprowadzić segregację płciową i po problemie.

8. We wrześniu Telewizja Polska S.A. oraz Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski podpisały umowę, która jest nowelizacją umowy sprzed 12 lat. W dokumencie znalazły się m.in. zapisy zakładające rozwój redakcji programów katolickich, a także codzienne transmisje mszy św. w TVP1 i Koronki do Miłosierdzia w TVP3. Umowa ta objęta jest całkowitą tajemnicą, ale podejrzewam, że to kolejny krok do uczynienia z mediów publicznych tuby państwa katopisowskiego.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »