Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (2 – 8 listopada 2020)

Ośmiorniczki, którymi zajadali się politycy PO, przy tym wysiadają. Morawiecki podtrzymuje pisowską tradycję latania rządowym samolotem w prywatnych sprawach. Drożyzna u Rydzyka. Miliardy na ratowanie górnictwa, którego uratować się nie da – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Ośmiorniczki, którymi zajadali się politycy PO, to przy tym wysiadają. Wiadomo już, czego dotyczył jeden z przetargów polityków i urzędników kancelarii premiera. Wielkiego żarcia! Wykwintne wędliny, jagnięcina, krucha wołowina, sarnina, przepiórcze jaja i inne przysmaki – tym się będzie objadać rząd, gdy my będziemy ponosić koszty kanału gospodarczego i inflacji. Niech im idzie na zdrowie!

2. Morawiecki pięknie podtrzymuje tradycję latających polityków PiS. Na kilka godzin przed zamknięciem cmentarzy, poleciał samolotem służbowym do Wrocławia, na pogrzeb przyjaciela. Oczywiście z całą obstawą.  I kto za to zapłacił?

3. Skąd by tu wytrzasnąć forsę na walkę z koronawirusem? Rząd głowi się i kombinuje, ile wlezie. Najnowszy pomysł to przesunięcie pieniędzy z edukacji na zdrowie. Nie zastanawiając się wiele odebrali województwu łódzkiemu 1,2 mln zł, przerzucając to biegusiem na ochronę zdrowia. No cóż, wiadomo, że nauczyciele się nie postawią, więc spokojnie można  podbierać kasę z edukacji. Poza tym jej poziom jest po „deformie” PiS-u tak kiepściutki, że brak kasy, nic nie zmieni.  


4. Co jest priorytetem dla Dudy na najbliższy rok? Poprawić sobie warunki bytowe. Stąd budżet jego Kancelarii w 2021 roku będzie wyższy o 6 mln zł. No cóż, musi on przecież żyć w godnych warunkach. Posiadanie takiego prezydenta musi kosztować, więc proszę się nie czepiać.

5. Gdyby ktoś chciał wiedzieć, skąd Morawiecki czerpie wiedzę o rozwoju epidemii w Polsce, to uprzejmie informuję, że nie z Ministerstwa Zdrowia czy innej poważnej instytucji. Jego informatorem numer jeden jest 19-latek, Michał Rogalski, który już w marcu zaczął tworzyć ogólnodostępną bazę danych o rozwoju epidemii w Polsce.  To dopiero cyrk…

6. Ten rząd nie jest pierwszym, który trzęsie portkami ze strachu przed górnikami. Jednak w sytuacji, gdy wszystko się wali, przeznaczać z naszych, podatników kieszeni, miliardy na ratowanie górnictwa, które i tak nie ma przyszłości, to już kpina. Szkoda, że tak się nie boją nauczycieli, emerytów czy rodzin dzieci niepełnosprawnych.

7. W czasie pandemii i załamania gospodarczego każdy orze jak może. Mistrzem w tym jest niejaki pan Rydzyk. W swoim sklepie internetowym „Splendor24” sprzedaje nie tylko dewocjonalia, ale i produkty spożywcze. Ich cena zwala z nóg. Pół kilo mąki z jadalnych kasztanów kosztuje 25,50 zł, kilogramowa mąka orkiszowa 14,90 zł, płatki orkiszowe 24 zł, a makaron orkiszowy (400g) to 13 zł. Ma facet łeb do interesu.

8. Według najnowszego badania  Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w czasie pandemii (od połowy marca do końca czerwca) 27 % dzieci i młodzieży doświadczyło co najmniej jednej z 12 badanych form krzywdzenia (m.in. przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna, bycie świadkiem przemocy, przemoc rówieśnicza). Co dziesiąte dziecko (11%) doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej. Tyle samo doświadczyło wykorzystywania seksualnego (10%). Co ważne, jedno dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji. Może warto tym rządzącym przypomnieć, że dobro dziecka nie kończy się na etapie poczęcia?

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »