Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (2 – 8 sierpnia 2021)

Prezes przebąkuje, że trzeba coś zrobić z Izbą Dyscyplinarną SN. Do Senatu trafiła specustawa o wycince lasu pod fabrykę. Polacy uważają, że księża powinni być zatrudniani na umowę o pracę i płacić podatki. Miała być walka z nepotyzmem i nic się nie dzieje – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Najpierw PiS szło w zaparte. A co nam tam TSUE, zrobimy, co chcemy i UE może nam podskoczyć! Teraz to już nawet sam prezes przebąkuje, że jednak coś z tą Izbą Dyscyplinarną trzeba zrobić. Zlikwidować ją i zastąpić nowym tworem. Ciekawe, że nie wspomina o Ziobrze, który stworzył takiego gniota. W normalnym państwie, taki ktoś nie miałby szans, by utrzymać stanowisko, a u nas? Wciąż ma się dobrze.

2. Zapytano Polaków o kwestie związane z Kościołem. 91% respondentów uważa, że Kościół w Polsce nie powinien być dotowany przez podatników, według 89% księża powinni być zatrudniani na umowę o pracę i płacić podatki, jak inni obywatele na etacie i również 89% uważa, że powinien być jeden, obowiązujący w każdej parafii, cennik usług.

3. Obóz władzy kieruje się zasadą, „nie było nas, był las. Nie będzie nas, będzie pustynia” i zgodnie z nią skierował do Senatu specustawę o wycince lasu pod fabrykę. Niech przyszłe pokolenia zdychają z braku powietrza, wody i gorąca. Liczy się tylko to, co teraz.

4. Według Terleckiego list senatorów amerykańskich w obronie TVN niczego nie zmienia w obopólnych relacjach. Jest git! Amerykanie wprawdzie czytają jakieś głupoty i nie wiedzą, o co chodzi, ale na pewno jakaś stacyjka telewizyjna nie będzie miała wpływu na wzajemne relacje – stwierdził wicemarszałek.

5. Z wielkim hukiem prezes zapowiedział walkę z nepotyzmem swojej partii i… co się dzieje? Tak na pokaz poleciało ze spółek kilku członków rodzin kumpli Sasina i koniec. Nie ma co się trudzić dalej, bo możliwe, że temat już się przegryzł i lud nie będzie się nim dalej zajmował. Miała być sanacja pozostało… jak zwykle.

6. Ksiądz Oko, nasz najlepszy towar eksportowy i guru polskiego katolicyzmu, został ukarany w Niemczech za sianie nienawiści. W swoim artykule nazwał homoseksualnych księży „rakiem”, „plagą”, „pasożytami” i teraz musi zapłacić karę w wysokości 4,8 tys. euro oraz grozi mu 120 dni aresztu. Co na to nasz rząd? Ustami wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego grzmi, że to kara za „działalność naukową”, co stanowi „zagrożenie dla wartości podstawowych i europejskich standardów”.

7. Coraz ciekawiej dzieje się w Zjednoczonej Prawicy. Gowin sobie przypomniał, że odrobina przyzwoitości jednak nie szkodzi, więc próbuje utrzymać równowagę miedzy ideą a żądzą władzy. Również i Ziobro nieźle się rozbujał. Przebąkuje coś o wyjściu z UE i jednocześnie wkurza się na prezesa, że krytykuje jego reformę sądownictwa, a nawet coś bajdurzy o zmianach. O reformie tej reformy. Ma Kaczyński Krzyż Pański z tymi koalicjantami. Pytanie, kiedy oni wreszcie zagryzą się na amen?

O autorze

1 thought on “Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (2 – 8 sierpnia 2021)

  1. Kliknąłem na link z punktu 2 „Zapytano Polaków o kwestie związane z Kościołem”. Okazało się, że to SE zrobił sondę wśród swoich czytelników. Gdyby na portalu „wSieci” zrobiono podobną sondę zadając pytanie „Czy należy zdelegalizować ruchu LGBT i odebrać koncesję TVN”, to mielibyśmy zapewne podobne wyniki (90% za).

    Sprzedawanie tego jako „Zapytano Polaków … Polacy twierdzą, że …” jest prymitywną manipulacją i stawia ten „przegląd prasy” na poziomie braci Karnowskich ze swoimi ściekami oraz Kurskiego z jego gadzinowatymi „Wiadomościami TVP”.

    I Wy chcecie odsuwać PiS od władzy? Po co? I tak się nic nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »