Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (20 – 26 grudnia 2021)

Uczniowie w mundurach na jasełkach w Ełku. Prokuratura Ziobry chce ścigać sędziów TSUE. Emerytów nie będzie stać na leki. Niemiecka prasa: Słowa Kaczyńskiego to atak na nowy rząd RFN. Morawiecka sprzedała nieruchomości we Wrocławiu – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Jakby tu przekonać Polaków, że z tą inflacją wcale nie jest tak źle? Na „genialny” pomysł wpadł europoseł PiS, niejaki Kuźmiuk. Dodał do siebie inflację z lat 2008-2015, gdy rządziło PO i PSL i wyszło mu, że w sumie wynosiła ona 21 procent. I nikt wtedy nie jęczał, nie narzekał, więc co się teraz naród czepia? Nie ma co, facet nieźle poleciał.

2. Monika Pawłowska najpierw brylowała w Wiośnie Biedronia i była lewicowa pełną gębą. Potem coś się jej przestawiło i przeszła do Porozumienia Gowina, aż w końcu uznała, że poglądowo to ona ma najwięcej wspólnego z PiS-em i przeszła pod skrzydełka prezesa. Najpierw broniła sercem i duszą wolne media, teraz ochoczo podpisała się pod ustawą Lex TVN. Co ta polityka robi z ludzi!

3. Usilna praca nad hodowlą pokolenia Homo PiSsus trwa w najlepsze. Przykład? Jasełka w Ełku i przybycie do stajenki uczniów przebranych za żołnierzy, by dzierżąc dumnie broń  w ręce, złożyć hołd Malutkiemu. Szkoda, że nie wzięli ze sobą granatów, że nie porzucali nimi, bo wtedy byłoby bardziej patriotycznie, bardziej po linii partyjnej.

4. Ziobro jako prokurator generalny tym razem wziął sobie na cel sędziów TSUE. Prowadzone jest już postępowanie odnoszące się do przekroczenia kompetencji tychże sędziów, którzy ośmielili się zająć stanowisko w sprawach dotyczących ziobrowskiej praworządności.

5. NieRząd przygotował emerytom niezły prezencik na nowy rok. Z listy refundacyjnej zniknie około 300 leków, które dla seniorów są podstawą ich funkcjonowania w zdrowiu.

6. Jak donosi prasa, żona pana Morawieckiego wzięła się za wyprzedawanie swojego majątku. Czyżby pani Morawiecka zbierała już pieniądze, by zabezpieczyć siebie i rodzinę finansowo, a gdy trzeba będzie wiać z Polski i w ten sposób ratować premiera przed Trybunałem Stanu? Ech, nieźle mi teraz zaszalała wyobraźnia….

7. Kaczyński nie odpuszcza i twardo usiłuje wbić narodowi do głów, że za naszą zachodnią granicą buduje się IV Rzesza. Facet musi tak bajdurzyć, bo świetnie wie, że tylko strach jest w stanie utrzymać jego elektorat w pełnej mobilizacji. Niemiecka prasa dość obszernie komentuje słowa prezesa. Jedno jest pewne, Kaczyński staje na uszach, by zerwać wszystkie więzy łączące nas z demokratycznym światem. Mamy coraz bardziej przerąbane.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »