Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (20 – 26 luty 2023)

PiS płaci Rydzykowi setki tysięcy złotych za transmisje mszy * Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich ponagla prokuratorów * Lokatorzy Mieszkania Plus piszą do Morawieckiego * KPO nie ma, ale rząd już wydaje pieniądze * Zdumiewające rady na antenie Radia Maryja – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Nic tak nie utrzyma ludu na smyczy prezesa, jak to ciągłe gdakanie o niepodległości. W rozmowie w „Sieci” Kaczyński straszy, że „Dziś to wybór między Polską prawdziwie niepodległą, bezpieczną, silną militarnie, ambitną, rozwijającą się a tą niepodległości pozbawioną, eksploatowaną, doprowadzoną rozmaitymi szaleństwami ideologicznymi do spowolnienia rozwoju, podporządkowaną Niemcom”. Facet! To nie XVIII wiek, nie okres międzywojenny i ani Niemcy, ani jakiekolwiek inne państwo sojusznicze nie zamierza położyć na nas swojej łapy. Epoki i realia polityczne ci się pomyliły!

2. PiS ma umowę z fundacją Rydzyka, na mocy której płaci mu niemal 37 tys. zł miesięcznie za transmisje mszy na żywo. Porozumienie zostało podpisane 4 stycznia br. przez skarbnika partii Teresę Schubert i członka komitetu politycznego ugrupowania, a jednocześnie wicepremiera i ministra rolnictwa, Henryka Kowalczyka i jest aneksem do umowy z 2015 roku. Jak myślicie, z czyjej kieszeni leci ta kasa?

3. Europoseł z PiS Zbigniew Kuźmiuk się wkurzył. W rozmowie z Wirtualną Polską skarży się na UE, bo nie rozumie, dlaczego ona wciąż nakłada nam nowe sankcje, blokuje środki z KPO, potrąca pieniądze z transz unijnych funduszy. Czyż Unie nie rozumie, że powinna nam wszystko odpuścić, trwać w podziwie za to, co robimy dla Ukrainy i nie przeszkadzać nam w niesieniu pomocy? Pokrętność tego rozumowania rzuca na kolana!

4. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich wcześniej apelowało do psychiatrów, by ci nie wystawiali kobietom zaświadczeń uprawniających do aborcji ze względu na zagrożenie dla zdrowia psychicznego matek (spowodowane rozpoznaniem choroby dziecka i odmową aborcji), teraz idą o krok dalej. Żądają powstrzymania działalności organizacji feministycznych, które informują Polki o możliwościach przerywania ciąży. A ja żądam, by na drzwiach gabinetów lekarzy, nie tylko ginekologów, umieszczono informację o tym czy lekarz, z którego pomocy mam skorzystać, jest normalny czy ograniczony swoją klauzulą sumienia. To moje prawo wyboru!

5. Rząd nabił ludzi w butelkę, a właściwie w Mieszkanie Plus! W ostatnim czasie czynsze w tych lokalach ostro wzrosły, np. w Dębicy do 2100 zł za 58 mkw., w Mińsku Mazowieckim za 66 mkw. prawie 2600 zł,  plus opłata za media. Szczęśliwych posiadaczy tych mieszkań łudzono też atrakcyjną formą wykupu ich na własność i fakt, atrakcja jak cholera. W Gdyni taki wykup będzie możliwy za 30 lat i dziś już wiadomo, że za 51 –metrowe lokum trzeba będzie zapłacić  1 milion 574 824 zł (!). Do tego stan techniczny mieszkań woła o pomstę do nieba. Wszystko się sypie, na ścianach grzyb, wadliwie położone instalacje. Nie dziwota, że lokatorzy piszą do Morawieckiego list z prośbą o interwencję.

6. Rząd wciąż wierzy, że lada moment spadną nam pieniądze z KPO, więc już (a conto) bierze kasę z Polskiego Funduszu Rozwoju licząc, że potem uzupełni braki. Prefinansowanie KPO z tego źródła może wynieść nawet 20 mld zł i są to środki z emitowania długu, który będzie musiała Polska spłacić wraz z odsetkami. Nawet dla takiego laika jak ja, wydaje się to dalekie od zasad ekonomii, korzystnej dla państwa.

7. Wreszcie z wielkim przytupem otwarto Akademię Kopernikowską, sztandarowy projekt naukowy PiS. To kolejna instytucja, która będzie głosić chwałę nauce w wersji ojczulków narodu. Co ciekawe, w tejże Akademii zasiadają praktycznie sami mężczyźni, a wśród wybitnych jej członków znaleźli się m.in.: kardynał odwołany za zbyt powolne badanie przypadków pedofilii w Kościele, prezes NBP, międzynarodowy działacz Opus Dei i prawnik sprzeciwiający się oddzieleniu Kościoła od państwa oraz członek licznych rad nadzorczych w państwowych spółkach i piewca zalet brytyjskiego kolonializmu.…

8. I na koniec rady, jakie udziela małżonkom Radio Maryja. Otóż, „mąż może domagać się od żony współżycia nawet wtedy, gdy ona nie ma na to ochoty”, „mężczyzna nie może być wówczas uznany za gwałciciela, a kobieta powinna być mu całkowicie uległa i oddana”, „mężczyzna chce współżyć ze swoją żoną, ale nie chce mieć dzieci, ona nie może się na to zgodzić„,  „trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga. Dar i ogromne wyróżnienie, ponieważ Pan Bóg zauważył, że tylko ona da sobie z nim radę„. Powstrzymam się od komentarza.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »