Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (20 – 26 września 2021)

WIADOMOŚCI

Patryk Jaki liczy, ile kosztują nasze relacje z UE, stowarzyszenie męża Beaty Szydło ma milionowe dotacje i starty na koniec roku, Solidarna Polska nie popiera pomysłu Tuska, by w Konstytucję wpisać zapis utrudniający wyjście z Unii a Ziobro karnie oddelegował kolejnych prokuratorów – Tamara Olszewska Podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Patryk Jaki próbował błysnąć i znowu strzelił kulą w płot. Podliczył, niby rzetelnie, nasze relacje finansowe z UE i wyszło mu, że jesteśmy 535 mld zł na minusie. Nie wiadomo, czy celowo, czy z braku wiedzy, pogubił się w obliczeniach i gdzieś mu się zapodziało 4 bln zł,  które zapisują się po stronie zysków…

2. Grzegorz Braun zagroził Adamowi Niedzielskiemu, że ten będzie wisiał, ale nie musi się obawiać konsekwencji finansowych. Wprawdzie coś tam straci, bo kara musi być, ale jego sympatycy zebrali już na zrzutka.pl 120 tysięcy zł, by go wesprzeć. I to zaledwie w ciągu kilku dni! Pełna mobilizacja w obronie… no właśnie, kogo?

3. To jest po prostu piękne wyjaśnienie, dlaczego Duda nie spotkał się z Bidenem, gdy poleciał do USA. Wychodzi na to, że to strona polska do takiego spotkanie nie dąży, bo najpierw Biden ma się pochylić nad Nord Stream 2, poddać pewnej refleksji i może ewentualnie potem Duda łaskawie z nim pogada. Jak będzie mu się chciało, oczywiście.

4. A przy korycie miło i przyjemnie. Wie o tym mąż Beaty Szydło, który dzięki żonie dostaje milionowe dotacje na swoje Stowarzyszenie. Nie wiadomo, co robi z tą kasą, bo wciąż leci na minusie (poza 2018 rokiem). Ech, chwilo trwaj…

5. Zgaduj Zgadula, ilu uczniów czeka w bibliotece przez godzinę lekcyjną, gdy ich sześciu kolegów odbębnia religię? Uwaga! Dwudziestu dwóch! Tak, to nie żart. Tak to wygląda w jednej z klas w V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

6. Ziobro stanowczo wyraził swój sprzeciw wobec propozycji Donalda Tuska, by wpisać do Konstytucji zmianę, utrudniającą wyjście Polski z UE. Jego Solidarna Polska jest twardo na nie i za chwilę pewnie usłyszymy, że taka jest wola Polaków i tego Ziobro się trzyma. Ciekawe, że ktoś, którego partia ma raptem 5,2% poparcia i 19 posłów w Sejmie, uważa się za głos narodu.

7. Dwa lata temu był wiceministrem MSWiA, ale teraz jest tylko szeregowym posłem. O kim mowa? Oczywiście o panu Zielińskim. Co ciekawe, nadal jest traktowany jak szycha i gdzie się nie ruszy, towarzyszy mu ochrona SOP. Ponoć trzeba tak o niego dbać, bo ma wielu wrogów i licho wie, kiedy zaatakują. Faktycznie Zieliński wart jest ochrony, i to za nasze, podatników, pieniądze?

8. Ziobro się nie poddaje! Wbrew wszystkim załatwi sądownictwo na amen! Ma w nosie, co chce naród, co mówi UE, jak odbierana jest jego „deformą” przez największe, światowe autorytety prawnicze. On robi swoje! Właśnie oddelegował karnie kolejnych dwóch prokuratorów, którzy nie ugięli się przed nim. To Arkadiusz Roćko i Elżbieta Czerepak.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »