Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (22 – 28 marca 2021)

Polscy lekarze lecą ze szczepionkami do Brukseli, policja nie przewiduje w święta kontroli stosowania obostrzeń w kościołach, Fundacja Pro-Prawo do Życia chce jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy aborcyjne, pod kątem radzenia sobie z COVID-19 Polska na trzecim miejscu… od końca – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Tadeusz Rydzyk jest jak zwykle objęty specjalnym prawem. Gdy wszyscy zaciskają pasa i odliczają czas do bankructwa, jego hotel jest otwarty dla uczestników rekolekcji, które odbyły się 21-23 marca. Rząd nie ma nic przeciwko temu.

2. Andrzej Duda czuje się  wyraźne zlekceważony przez nowego prezydenta USA. Liczył, że będzie jednym z pierwszych, do którego Biden zadzwoni, zaprosi na spotkanie, a tu… klapa. Wykombinował, sobie więc, że zaszczepi pracowników Kwatery Głównej NATO w Brukseli i wówczas, w ramach wdzięczności, Biden go zauważy. No i nasi lekarze już lecą ze szczepionkami …

3. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na RPO jest rozkoszny. Tyle gada o niezależności swej, o suwerenności w podejmowaniu decyzji, ale zapytany, czy przed głosowaniem w Sejmie, złoży legitymację partyjną, robi maślane oczy i stwierdza, że nie, bo po co? To faktycznie nie ma sensu, bo wiadomo, że jeśli zostanie wybrany, będzie to najbardziej zależny politycznie rzecznik z tych dotychczasowych. 

4. Kościół to taka polska święta krowa. Nawet teraz, gdy wszystko zamykane w związku z trzecią falą pandemii, świątynie pozostaną otwarte. Mało tego, policja jest przekonana, że pasterze i ich owieczki będą przestrzegać dystansu i będą „omaskowani”, więc nie przewidują żadnych kontroli. Serio? No to czeka nas niezła, pandemiczna jatka.

5.Fundacja Pro-Prawo do Życia chce jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy aborcyjne i wkrótce zacznie zbiórkę pod kolejnym pomysłem ustawodawczym, w którym… jest zapis o potraktowaniu przerwania ciąży jak zabójstwa, nakaz rodzenia, nawet gdy ciąża jest wynikiem gwałtu i karania kobiet za… poronienie. Słowo daję! Tu już nawet psychiatra nie pomoże!

6. I znowu sukces! Agencja Bloomberg opublikowała zestawienia Covid Resilience i na 53 oceniane państwa pod kątem radzenia sobie z COVID-19, Polska znalazła się na trzecim miejscu… od końca. Ta lista musi byś szemrana, bo przecież jesteśmy najlepsi, najbardziej skuteczni i w ogóle naj! Tak nam wciska nasz rząd, a on ma zawsze rację.

7. Policjanci z oddziałów prewencyjnych spoza stolicy mają już dosyć. Pod pretekstem szkoleń, są gromadzeni i wysyłani do Warszawy by stawać przeciwko manifestującym obywatelom. Miarka się przebrała i teraz grożą, że więcej na pacyfikowanie protestów w stolicy już nie pojadą. Jakby co, to idą hurtem na L-4. Myślę, że władzy to wisi. Zawsze znajdzie ktoś naładowany ideologią prezesa, by ruszyć na protestujących.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »