Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (22-28sierpnia 2022)

Na mapie świata w kolorze niebieskim biały napis Wiadomości

Ordo Iuris chce kierować prokuratorami w sprawie ścigania aborcji. Minister Kowalczyk pisze do sołtysów. Krystyna Pawłowicz chce karać europosłów za głosowania. Wojewodami zostali ci, którzy w większości przypadków przegrali wybory. Ziobro w Koninie – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Fundamentaliści katoliccy biorą się za poprawę pracy prokuratorów! Ordo Iuris przygotowało dla nich poradnik, dotyczący skutecznego ścigania za aborcję  farmakologiczną i reklamę środków wczesnoporonnych. Czyż nie jest to kolejnym dowodem na to, że w praktyce stajemy się już państwem fanatyzmu religijnego?

2. Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk wysłał listy do sołtysów, w których chwali ich pracę, przekonuje, że władza kocha wieś i informuje, jakoby uruchomione zostały środki z KPO, więc już można składać wnioski o dofinansowanie. Co on zrobi, gdy prawda wyjdzie na jaw?

3. Kolejny pomysł Krystyny Pawłowicz. Marzy jej się, by wprowadzić do naszego kodeksu karnego przepisy pozwalające ukarać tych europosłów, którzy swoim głosowaniem w Brukseli, „szkodzą Polsce”. Karze mają podlegać, „nielojalność, zdrada interesów, oczywiste kłamstwa inspirujące ataki organów UE na demokratyczne władze RP, antypolskie złośliwe głosowania i blokady dokonywane ze szczebla organizacji międzynarodowej typu UE”.

4. Fundacja „Polska katolicka, nie laicka”, związana z Ordo Iuris, też chce wesprzeć Ukrainę, więc… uznała, że najlepszą bronią w walce z Rosją będą medaliki z ikoną Matki Bożej Zarwanickiej z jednej strony oraz wizerunkiem św. Michała Archanioła, patrona Ukrainy, z drugiej. Ich koszt to 550 tys. zł. Po co zbierać kasę na leki, opatrunki czy sprzęt pomocny w walce, wystarczą medaliki…

5. Od września uczniowie będą mieli obowiązkowe lekcje z religii lub etyki i tu pojawia się problem. Po prostu nauczycieli etyki brakuje, więc jak chce temu zaradzić Czarnek? Ano podpisał umowę z siedmioma uczelniami, które będą kształcić nauczycieli w tym zakresie. Każda z tychże uczelni to szkoła katolicka, co dokładnie wyjaśnia, o co w tym wszystkim chodzi. Pod płaszczykiem etyki będzie przemycana religia, tylko nieco w innej formie.

6. Sąd Najwyższy miał się zająć skargą na byłą prokurator Magdalenę Bednarek, kumpelę Ziobry, zwaną jego inkwizytorką, której zarzucono brak bezstronności w orzekaniu. I co się dzieje? Dzień po wybraniu pięcioosobowego składu orzekającego, akta przejął sędzia sprawozdawca Mariusz Załucki, wyznaczył jednoosobowe posiedzenie sądu i jednoosobowo odrzucił zarzuty wobec Bednarek. Zrobił się więc niezły kocioł i wciąż nie wiadomo, czym sprawa się skończy, bo I prezes sądu nabrała wody w usta.

7. Czy wiecie, że aż 11 wojewodów to ludzie prezesa, którzy nie załapali się do parlamentu w ostatnich wyborach, a dwóch to politycy, którzy zrezygnowali z bycia posłem na rzecz lepszej dla nich fuchy.

8. Kto to jest Zbigniew Ziobro? To szef partyjki, która samodzielnie w życiu nie dostałaby się do Sejmu. To człowiek z ego znacznie większym od poparcia społecznego. Ależ on poleciał ostatnio w Koninie! Wrogiem Polski to Niemcy. To przez nich nie mamy KPO! To oni ingerują w nasze wewnętrzne sprawy! To oni przysłali nam Tuska! Itd. Psychiatra na gwałt potrzebny!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »