Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (24-30.07.2023)


Duda na święcie policji * Kampania PiS za pieniądze podatników * Kukiz stawia warunki Kaczyńskiemu * Kontrakt obronny z Koreą pod znakiem zapytania * Pojawiła się druga część podręcznika Roszkowskiego do HIT-u – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Duda produkował się na obchodach Święta Policji i nachwalić się nie mógł jacy to policjanci są wspaniali, jacy empatyczni, delikatni. A przecież narażeni są na straszne niebezpieczeństwo, ot chociażby ze strony drobnej kobiety lub dziecka z odbezpieczonym pistoletem. Ze słów prezydenta wynika, że policjant nie musi się bać naziolka z kijem, przestępcy, czy chuligana stadionowego. Oni to pikuś w porównaniu z tą straszną kobietką i owym dzieciaczkiem.

2. Wiceminister Kowalski wydziera się na rolników, a wcześniej, wraz z rzecznikiem Bochenkiem wparował na konferencję posłów PO usiłując przejąć mikrofon. Podobnie zachował się wiceminister Ozdoba próbując  przerwać wystąpienie polityków PO w Wołominie. Czekam, kiedy w ruch pójdą kije i maczugi.

3. Rząd organizuje w całej Polsce pikniki promujące 800 Plus i inne dokonania obozu władzy. Plotka głosi, że imprezy te są finansowane z rezerwy budżetowej (10 mln zł!). Oznacza to, że to my, podatnicy, płacimy za tę watę cukrową, zjeżdżalnie, kiełbaski i inne atrakcje. Zapytano więc Patkowskiego, wiceministra finansów, skąd wzięto pieniądze na te pikniki, a on nie zaprzeczył i… zwiał.

4. Kukiz to albo taki pierwszy naiwny Rzeczpospolitej, albo niezły cwaniaczek. Przypomina, że jest w Sejmie tylko dla proobywatelskich postulatów. Jeżeli więc się okaże, że z jakichś powodów PiS nie podpisze ze mną umowy na ich realizację, to nie wystartuję w wyborach do Sejmu. Zastanowię się nad Senatem”. Jednocześnie zapomina, że przecież wspiera PiS,  głosuje jak mu szefuńcio nakazał, ma zaklepane miejsce na pisowskiej liście i jego antysystemowość poszła dawno w długą. 

5. Wszyscy wiemy, że Błaszczak zaciągnął w Korei Południowej kredyt w wysokości 76 mld zł na zakup sprzętu wojskowego, co stanowi dwukrotność rocznych wydatków majątkowych MON. Ale to nie wszystko! Teraz chcemy, by Korea dorzuciła nam jeszcze 15,6 miliarda dolarów, co miałoby stanowić zabezpieczenie drugiego kontraktu obronnego. Problem polega na tym, że Koreańczycy mają swoje limity znacznie ograniczające wsparcie finansowe, co może ów kontrakt zablokować.

6. Duda postawił na swoim i Sejm przyjął ustawę współpracy władz w sprawie przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej, które będzie miało miejsce w pierwszej połowie 2025 roku. Zgodnie z nią kolejny rząd będzie musiał ustalać z prezydentem priorytety polskiej polityki w UE oraz zgadzać się z jego decyzyjności w sprawie polskich kandydatur na stanowiska w strukturach UE. Co z tego wynika? Ano to, że Duda będzie skutecznie blokował posunięcia każdego rządu, który nie jest rządem PiS.

7. Pojawiła się druga część podręcznika Roszkowskiego do HIT-u. Specjalnie pominęłam tytuł profesora, bo to już nie dzieło rzetelnego naukowca, ale zwykłego oszołoma, który zaprzedał swój autorytet prezesowi i jego partii. W podręczniku nie brakuje cytatów Jana Pawła II, porównań Kaczyńskiego do Tuska, komentarzy do katastrofy smoleńskiej i negatywnych ocen rządów innych niż ten dzisiejszy. Jak twierdzą ci, którzy już zapoznali się z treścią podręcznika, to zlepek półprawd i manipulacja faktami.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »