Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (24 -30 stycznia 2022)

Liderzy skrajnej prawicy spotkali się w Madrycie. Barbara Nowak i jej lista podmiotów szkodliwych. Nowe pojazdy dla wojska z usterkami. Agencje ratingowe zaniepokojone sytuacją w Polsce. Wicepremier Kowalczyk znalazł winnego bałaganu w Polskim Ładzie. Rząd wpuścił seniorów w pułapkę – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Priorytetem Morawieckiego w minionym tygodniu był udział w szczycie partii prawicowych w Madrycie, w tym i tych ostro nacjonalistycznych. Liderzy byli tak mili, że nawet podpisali się pod deklaracją potępiającą rosyjską aktywność na wschodzie, poza oczywiście panią Le Pen, która twardo stoi po stronie Putina. Przy okazji zjechali też równo UE oraz USA, których polityka zupełnie im nie leży. Premier jest cały happy, że zafundował Polsce takich kumpli.

2. Barbara Nowak, kuratorka małopolska, nie odpuszcza. Właśnie przekazała posłom listę instytucji, które stanowią zagrożenie dla młodego pokolenia . To „dzieło” autorstwa Ordo Iuris i Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci. Na liście znalazło się Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego. Ponoć działania tychże instytucji są wysoce szkodliwe, fatalnie wpływają na dzieci, młodzież i w ogóle kondycję całego społeczeństwa (sic!).

3. Polskie wojsko pod rządami PiS-u ma przerąbane. W ramach podwyższenia jakości bojowej zaopatrzono już żołnierzy w wadliwe hełmy, oddziały WOT w jakieś azjatyckie kompasy, a od lat biedacy musieli chodzić w kiepskim obuwiu, nie spełniającym podstawowych wymogów. Ale to nie koniec. Kolejny gniot to lekkie pojazdy opancerzone LPU-1 Wirus, które wsparły naszych wojaków na granicy z Białorusią. Psujące się silniczki wycieraczek i użycie do ich produkcji kiepskich materiałów spowodowało, że zamiast z wozów korzystać, trzeba je wciąż naprawiać..

4. Agencje ratingowe z uwagą przyglądają się Polsce i nie ukrywają, że blokada środków z UE to ogromny problem. Za utrzymujący się konflikt z UE zapłacimy naszą wiarygodnością oraz wypłacalnością. Już niemiecka agencja Scope Rating obniżyła perspektywę dla Polski z ze stabilnej na negatywną. Również agencja Moody’s sygnalizuje, że czarne chmury nad Polską się zbierają. A co na to rząd? Walczy z sędziami, siedzi na spotkaniu z brunatnymi w Madrycie, tępi opozycję i wciąż uważa, że zrobi wszystkich w konia.

5. I już wiadomo, kto ponosi winę za to, że Nowy Ład to jeden wielki bubel. Tym razem to nie Tusk, ale… Gowin. Facet zaparł się i nie chciał podpisać świetnie opracowanej ustawy. Zaczęto więc nanosić w niej poprawki, a wiadomo, że „co nagle to po diable” i stąd te liczne błędy.  No i co pan na to, panie Gowin?

6. Obudziło się sumienie sędziego Arkadiusza Cichockiego, jednego z bohaterów „farmy trolli” w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ponad dwa lata potrzebował, by przyznać, że faktycznie osoby powiązane z resortem sprawiedliwości hejtowali niepokornych sędziów. Teraz przeprasza… Lepiej później niż wcale.

7. Rząd załatwił znaczną część emerytów i rencistów. Okazuje się, że dzięki wypłaconym trzynastkom i czternastkom nie mają oni co liczyć na wypłatę dodatku drożyźnianego bądź na jego pełną kwotę. Dziwne to, bo ponoć te dwa świadczenia nie miały być wliczane do dochodu. No cóż, rząd wyliczył sobie, że koszt dodatku osłonowego będzie zbyt duży, więc co tam wcześniejsze ustalenia…

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »