Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (25 -31 lipca 2022)

Podwyżki dla władzy podzieliły PiS. Połowa młodych Polaków chce wyjechać za pieniędzmi za granicę. Pełnomocników w rządzie jest najwięcej od lat, będą kolejni. Szkolenia na uczelni Rydzyka za unijne pieniądze. Pieniądze dla swoich – jak rząd przyznaje fundusze samorządom. Nie działa antyunijna retoryka PiS – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Polaków, coraz bardziej czujących na plecach oddech biedy, walnęła wieść o planowanych podwyżkach dla Dudy, ekipy Morawieckiego i parlamentarzystów. Ogłosiła ją szefowa Kancelarii Sejmu i naród ostro się wkurzył. No i tu wyskoczył Kaczyński ze swoim kuriozalnym wyjaśnieniem sprawy. Podwyżki? Jakie podwyżki? Nie będzie żadnych podwyżek! Znowu ta opozycja mąci! Zamiast siedzieć cicho, narobiła rabanu na całą Polskę, by wzniecić nastroje antyrządowe (sic!).

2. Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca – tak nas przekonują ojcowie narodu. Dlaczego więc aż 17,8% młodych Polaków (a w grupie wiekowej 18-44 lat to 56%) chce wyjechać z kraju? I to gdzie? Głównie do tych wstrętnych Niemiec! Drogi prezesie, czas zamknąć granice. Czas  wybić młodym ucieczkę z tego pięknego kraju. Tylko… jak to zrobić?

3. Czarnek, nasz „miszcz edukacji” już wie, dlaczego Rosja napadła na Ukrainę. Jak poinformował goszcząc na antenie Radia Maryja, przyczyną wojny było odejście od chrześcijaństwa! To dlatego w Ukrainie trwa walka, dlatego kwitnie tam ludobójstwo… Koń by się uśmiał.

4.Trzeba przyznać, że rząd PiS pełnomocnikami stoi. W kancelarii premiera jest już ich 70-ciu, a na powołanie oczekują kolejni. Zapewne rząd wychodzi z założenia, że im więcej pełnomocników, tym wyższy prestiż Kancelarii Ministrów i samego premiera.

5. Unijny pieniądz nie śmierdzi, więc choć jest wrogiem UE, Rydzyk we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości organizuje za tę kasę kilkudniowe szkolenia dla pracowników wymiaru sprawiedliwości w zakresie m. in. zasad skutecznej komunikacji, radzenia sobie z emocjami i osobami w stresie czy zasad komunikacji na sali sądowej.  MS jakoś nie chce się przyznać, ile unijnej kasy poszło na wyuczenie nowej „elity”.

6. Fundacja Batorego zbadała, jak rozdzielane są pieniądze dla samorządów z Polskiego Ładu i… jak podają autorzy raportu, „Szczególnie łaskawie potraktowane zostały gminy rządzone przez włodarzy związanych z Prawem i Sprawiedliwością, natomiast znacznie mniejsze dotacje w skali całego kraju otrzymały te z wójtami, burmistrzami i prezydentami powiązanymi z partiami opozycyjnymi wobec opcji rządzącej”.  Ktoś jest zaskoczony?

7. Sąd Najwyższy przeprowadził test niezależności neosędziego Jerzego Daniluka, prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie i jednego z pupilków Ziobry. Mimo, że ów Ziobro i jego ludzie na głowie stawali, byle tylko przeszkodzić w wydaniu sprawiedliwego wyroku, sędziowie SN się nie dali i uznali, że sędzia Daniluk nie spełnia wymagań dotyczących niezależności, a skład z jego udziałem jest wadliwy, co oznacza, że sąd jest nienależycie obsadzony. W efekcie zachodzi bezwzględna przyczyna odwoławcza i orzeczenie wydane z jego udziałem musi być uchylone. Brawo!

8. Na nic wmawianie Polakom, że UE to samo zło. Naród tego nie kupuje. Według najnowszego sondażu CBOS, 92% Polaków opowiada się za obecnością Polski w strukturach unijnych. Nawet w szeregach wyborców PiS przeciwko obecności Polski w UE jest tylko 6% badanych, a w elektoracie Konfederacji – 24%. A to się prezes zapłacze….

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »