Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej  (25 – 31 października 2021)

Macierewicz o tzw. Marszu Niepodległości, Ambasador Belgii wezwany na dywanik do MSZ, Ziobro chce orła z krzyżem na godle Polski, Duda o ustawie o obronie Polski dowiedział się z mediów, Radio Maryja daje porady małżeńskie – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. Bąkiewicz lata wkurzony po mediach, bo jego Marsz Niepodległości 11 listopada nie dostał pozwolenia na przejście ulicami Warszawy. Faceta wsparł teraz Antek Macierewicz, dla którego zlot narodowców w stolicy, właśnie w Święto Niepodległości, to wspaniała impreza rodzinna.

2. Premier Belgii ostro skrytykował postawę Polski wobec UE, która traktuje Wspólnotę jak bankomat, więc hop.. i już  Belgia znalazła się na polskiej liście wrogów. Ambasador Belgii został wezwany na dywanik do MSZ, a wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk potraktował go jak sztubaka, informując go, że Belgia ma się od nas odczepić, bo sama taka święta nie jest. „Państwo, w którym kompromitacja wymiaru sprawiedliwości kosztowała życie niewinnych ofiar Marca Dutroux, winno rozumieć i respektować suwerenne prawo do reformy judykatury” – ogłosił i jakiż jest dumny, że tak Belgom dowalił. Z takimi „miszczami” polskiej dyplomacji Polska nie zginie.

3. Wszystko w Polsce się wali, a tymczasem Ziobro kłóci się z Glińskim… o orła w naszym herbie. Intelektualista z Solidarnej Polski uważa, że niezbędnym elementem w godle powinien być krzyż i trzeba go jakoś do tego orła dopasować. Tego wymagają nasze chrześcijańskie korzenie, twierdzi Ziobro i ustąpić nie zamierza. A może po prostu wywalić orła i zostawić tylko krzyż w godle Polski?

4. Kaczyński kolejny już raz pokazał, w której części ciała ma pana Dudę. Ogłosił z dumą i Błaszczakiem ustawę o obronie Polski, ale jakoś zapomniał poinformować o tym projekcie zwierzchnika sił zbrojnych, czyli właśnie Dudę. Prezydent dowiedział się o szczegółach dopiero z mediów. Niezły cyrk!

5. A tak a propos prezydentury, to plotka głosi, że do Pałacu Prezydenckiego przymierza się pani Szydło. To taka swojska kobitka, potrafi walnąć pięścią w stół, przerobić porażkę w sukces i lud ją uwielbia. Do tego nabyła w Brukseli nieco europejskiej ogłady, może nawet i nauczyła się angielskiego, więc nadaje się idealnie do tej fuchy. Prezydentka Beata Szydło

6. Radio Maryja wzięło na siebie odpowiedzialność za wyedukowanie Polaków w zakresie małżeństwa. Ostatnio przez dwie godziny produkował się na antenie „wybitny ekspert” w tej dziedzinie i praktyk (?), czyli salezjanin ksiądz Dominik Chmielewski. Co ciekawe, jego porady dotyczyły przede wszystkim powinności żon. A co powinien mąż? Wystarczy, że będzie się zachwycał swoją małżonką. Ksiądz Chmielewski nie zauważył, że to  już nie te czasy.  Średniowieczna mentalność katolicka „se ne wrati”.

7. Oj, faktycznie chyba Polska nie ma już co liczyć na przyjaźń z USA Joe Bidena. Jak ogłosił w środę senator Ben Cardin,  3 listopada Komisja Helsińska przy Kongresie USA zorganizuje specjalne wysłuchanie dotyczące łamania praworządności i podstaw demokracji przez Polskę i Węgry. Senator nie ukrywa, że wnioski z tego spotkania będą wykorzystane w polityce zagranicznej.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »