Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (25 – 31 stycznia 2021)

Kaczyński zapowiada ostre przyspieszenie we wprowadzaniu swojej „dobrej zmiany”. Czarnek na Jasnej Górze powierza siebie i swoją misję edukacyjną Bogu. Okazuje się, że jednym z właścicieli nowej platformy społecznościowej Albicla jest spółka Srebrna – Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia z ubiegłego tygodnia

1. Zaczynamy od Przemysława Czarnka, który właśnie świętował na Jasnej Górze 100 dni w Ministerstwie Edukacji i Nauki powierzając siebie i swoją misję edukacyjną Bogu. Przy okazji „sprząta” w podręcznikach. I tak, w podręczniku do historii ma być wzmianka o Wałęsie jako agencie SB, w podręczniku do biologii zniknął temat o antykoncepcji, z rozszerzonej matury z WOS wyrzucono zestaw tematów proobywatelskich, a tak w ogóle w szkołach będzie więcej treści katolickich i patriotycznych.

2. Do 8 marca rząd ma wskazać kandydatów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, bo kończy się kadencja sędziego Krzysztofa Wojtyczka. I na kogóż to stawia? Na żonę prominentnego działacza PiS Elżbietę Karską i Aleksandra Stępkowskiego, jednego ze współzałożycieli Ordo Iuris.

3. Duma naszej armii to wielozadaniowe samoloty piątej generacji F-35. Zakupiliśmy ich aż 35 sztuk za ostrą kasę, ale… są problemy z ekranem dotykowym, który nie działa tak jak powinien. Czasami trzeba naciskać ileś tam razy, by wprowadzona komenda zadziałała, a zdarza się też, że brak informacji, jaka funkcja w ogóle została wciśnięta i łatwo wcisnąć jakąś inną, zupełnie przypadkową. Do kitu są również hełmy, niewygodne i zupełnie nie odpowiadające cenie za jaką je kupiono. Faktycznie jest się czym chwalić!

4. A to dopiero niespodzianka! Jednym z właścicieli nowej platformy społecznościowej Albicla, która ma się stać konkurencją dla Facebooka, Twittera i innych, jest spółka Srebrna. Tak! Ta spółka, która jest w rękach prezesa. Trzeba przyznać, ten facet ma naprawdę głowę do interesów, a konsekwencja w budowaniu sobie własnego folwarku z Polski, jest godna podziwu…

5. Małopolskie Kuratorium Oświaty to już nie instytucja czuwająca nad edukacją młodych pokoleń, ale siedziba fanatyków. Proponują oni uczniom dodatkowe punkty na świadectwie za… napisanie wiersza lub nagranie piosenki o tematyce antyaborcyjnej. Do tego za najlepsze utwory dzieciaki dostaną kasę. Od 900 do 1500 zł. Jestem pewna, że chętnych będzie sporo.

6. PiS dwoi się i troi byle tylko jego człowiek, niejaki Piotr Wawrzyk, został nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Na przeszkodzie stoi Senat, ale prezes już wie co zrobić, by postawić na swoim. Został już skierowany do TK wniosek o sprawdzenie zgodności z konstytucją zapisu, iż rzecznik pełni swą funkcję do czasu powołania nowego. Oczywiście 11 lutego Przyłębska z innymi „niezależnymi” sędziami uzna, że to nie jest zgodne i wtedy….bum… Bodnara się wywali, a Wawrzyk zostanie tzw. p.o. rzecznika do czasu aż będzie go można powołać na rzecznika już bez p.o.

7. Kaczyński zapowiada ostre przyspieszenie we wprowadzaniu swojej „dobrej zmiany”. Będzie „nowy ład”, walka o wolność, obrona atakowanych ludzi, którzy go wielbią i wielbią tę formę konserwatyzmu, jaką proponuje. Będą  wprowadzone odpowiednie ustawy, bo „kto podniesie rękę na wolność, na przykład na uczelni, będzie wiedział, że poniesie tego konsekwencje”.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »