Prasówka tygodniówka, czyli przegląd wydarzeń Tamary Olszewskiej (26 kwietnia – 2 maja 2021)

Telefon zaufania dla dzieci z dramatycznie niskim wsparciem rządu, prokuratura bada słowa papieża Franciszka, unijne pieniądze na obronę demokracji, lot Andrzeja Dudy bez kontrolera i zgody na start –  Tamara Olszewska podsumowuje wydarzenia ubiegłego tygodnia

1. W Izbie Reprezentantów USA złożono projekt ustawy o powołaniu w Departamencie Stanu specjalnego wysłannika, który zajmie się prawami osób LGBTI na świecie. Pod lupą tegoż wysłannika miałaby znaleźć się m. in.  Uganda, Nigeria, Rosja i… Polska. W dokumencie wspomniano nasze „strefy wolne od LGBT”, Ordo Iuris i Dudę.

2. Już w 2016 roku obóz władzy, w ramach swej miłości do dzieci, przestał finansować Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, prowadzony przez  Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Pewnie dlatego, że zgodnie z przekazem, w państwie PiS nie ma dzieci maltretowanych, nieszczęśliwych, zaszczutych, więc po co im taki telefon? Teraz nastąpiła mała zmiana frontu, bo nie udało się zamknąć ust tym, którym dobro dzieciaków leży faktycznie na sercu i… jest dotacja. To „aż 130 tys. zł”!

3. Na jednym z protestów była tęczowa flaga, a na niej słowa papieża Franciszka: „Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś”. No i znalazł się ktoś, kto uznał, że właśnie urażono jego uczucia religijne. Sprawą zajęła się  prokuratura, będą powołani biegli, by ocenić, czy doszło do naruszenia i obrazy uczuć religijnych, a ja zastanawiam się, czy w przypadku stwierdzenia winy, do odpowiedzialności będzie pociągnięty też papież? Czy stanie przed polskim sądem i dostanie wyrok?

4. Mam pytanie. Czy jakikolwiek sąd uznał, że Lech Wałęsa był współpracownikiem SB i donosił na opozycję? Jeśli nie, to jak ocenić żądanie jednego z pisowskich historyków IPN, by w podręcznikach zamieścić informacje o „zdradzie” Wałęsy?

5. UE chce przeznaczyć 1,5 mld euro na wsparcie organizacji pozarządowych w krajach, gdzie łamane są prawa człowieka, niszczony wymiar sprawiedliwości, a demokracja staje się mglistym wspomnieniem.  Do tej pory pomagała państwom spoza Unii, teraz jednak obejmie pomocą kraje unijne.

6. Jakby ktoś nie wiedział, to informuję, że największą ofiarą dzisiejszej Polski jest niejaki pan Rydzyk. Gnębią faceta, prześmiewają, żądają od niego informacji, na co wydaje te grube miliony, jakie daje mu państwo. Biedny Rydzyk. Jakże musi cierpieć…

7. Tematem nr 1 minionego tygodnia jest Krajowy Plan Odbudowy. Rząd chwali się, że jest super. Został on już zatwierdzony przez ministrów i dotarł też do Komisji Europejskiej, która zapewne zaraz padnie z zachwytu. Tralalala… znowu robią nas w konia. KE dostała tylko wstępny projekt naszego planu. Taki roboczy, pod dyskusję. Dziwne, że znaczna część państw członkowskich zdążyła z całą dokumentacją, a my tacy z siebie zadowoleni.

8. Smoleńsk niczego tej władzy nie nauczył. Tym razem pod lupą znalazł się lot Andrzeja Dudy z Babimostu po zakończonej służbie kontrolera i bez zgody na start. Tym razem nic się nie stało, ale gdyby, to kto byłby winien? Pewnie Tusk lub opozycja.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »